Články

Po svých, na kole či na bruslích. Zopakujte si, jak se chovat v běžném provozu
Martin Višňa 21.03.2017 9044× 0

Se začátkem jara roste v městských ulicích a v přírodě počet lidí, kteří se chtějí hýbat, protáhnout se po dni v práci či ve škole, zlepšit si kondici po zimě, zkrátka něco pro sebe udělat. Vedle chodců, běžců či cyklistů jsou to také třeba milovníci koloběžek či in-line bruslí. Ne všude ovšem je zázemí pro tyto volnočasové aktivity, jako třeba in-line okruh, a tak se hodí zopakovat si, jak se chovat v běžném provozu.

Celý článek
Měsíc s reflexními prvky: Mnoho viditelných chodců, ale i nedostačující použití baterky
Tisková zpráva 07.04.2016 6493× 0

Již přes měsíc mají chodci povinnost nosit mimo obec reflexní prvky. Podle novely silničního zákona by je měli mít na sobě za snížené viditelnosti, pokud se pohybují po krajnici nebo okraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením.

Celý článek
Povinnost nosit za snížené viditelnosti reflexní prvky začne platit už o víkendu
Tisková zpráva 17.02.2016 9463× 0

Tuto sobotu, 20. února, vejde v platnost novela zákona o silničním provozu. Chodci budou mít povinnost nosit reflexní prvek, pokud se za snížené viditelnosti pohybují mimo obec po krajnici nebo okraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením.

Celý článek
Vyzkoušeli jsme: Plánování okruhů portálu Mapy.cz
Martin Višňa 18.03.2015 8437× 0

Portál Mapy.cz se neustále vyvíjí a co chvíli překvapí nějakou novinkou. Již delší dobu tak uživatelé mohou využívat podrobné turistické mapy, mapu lyžařských středisek nebo třeba poměrně zdařilé plánování cest. Nejnověji přibyla funkce plánování okruhu pro procházky či vyjížďky. Jak funguje?

Celý článek
Chůze s holemi je vhodná i pro ženy po léčbě rakoviny prsu
Dana Houserková 23.02.2015 12294× 0

Nordic Walking, tedy severská chůze, bývá často označována jako zdravotní sport a symbol zdravého pohybu. Intenzivní chůzi s holemi, při které se střídá levá noha vpřed s pravou rukou vpřed a naopak, má dnes v oblibě čím dál více lidí.

Celý článek
Chodecký souboj fakult přinesl nervy, puchýře i krev, především však radost z pohybu
Martin Višňa 19.12.2014 9477× (0) 0

Jakub Hrdlička, Iva Ježíšková a profesor Peter Tavel. To jsou jména tří nejlepších účastníků chodeckého souboje fakult Univerzity Palackého. V uplynulých dnech od nás jako upomínku na zápolení dostali diplom a „medaili“ hlásající, že mají radost z pohybu.

Celý článek
S krokoměrem na blátě i u dálnice aneb Průběžné komentáře účastníků chodecké výzvy
Martin Višňa 08.12.2014 7929× 0

Chodecký souboj fakult Univerzity Palackého se o víkendu přehoupl do své druhé poloviny a pomalu, ale jistě spěje ke svému konci. Od cíle však účastníky stále dělí tři dny s krokoměrem za pasem. Zvykli si již na něj? Nutí je k aktivnímu transportu do školy či práce či k pohybu ve volném čase? Vybrali jsme některé z došlých komentářů.

Celý článek
Rektor a děkani srovnávají ve výzvě aktivitu se studenty
Martin Višňa 03.12.2014 7123× 0

Rektor Jaroslav Miller, děkani Zbyněk Svozil a Peter Tavel a další tři desítky pracovníků a studentů Univerzity Palackého od pondělí sledují svou pohybovou aktivitu pomocí krokoměru. Zapojili se do desetidenní chodecké výzvy portálu Radost z pohybu.

Celý článek
Spíš než o zdraví se bojím, že někde píchnu
Martin Višňa 08.10.2014 8336× 0

Bezmála třicet tisíc kroků. S takovým náskokem ovládl chodeckou Výzvu Radosti z pohybu, při níž dvanáctka lidí různého věku a profese sledovala svou denní pohybovou aktivitu, její nejstarší účastník, pětasedmdesátiletý Jaroslav Prokop z Hulína. Senior, který doma nevydrží.

Celý článek
Chodeckou Výzvu ovládl nejstarší účastník
Martin Višňa 29.09.2014 8312× 0

Dobojováno, respektive dochozeno jest. Dvanáct osob různého věku a povolání neudělalo v minulém týdnu ani krok bez krokoměru. Vítězem týdenní Výzvy se nakonec s přehledem stal senior Jaroslav Prokop z Hulína, který nachodil přes 197 tisíc kroků.

Celý článek
Načíst další články

Odešli e-mail s výzvou kamarádovi!

Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.