Děti a žáci

 • Dětská univerzita na UP

  1. listopadu 2016 Zjistikolik jsi udělal/a kroků Podívej se, jak jsou na tom kamarádi Která skupina udělala nejvíce kroků? To vše zjistíš když si prohlédneš výsledky! Prohlédnout výsledky
 • Sportuješ rád? Otestuj se!

  Co udělám? Vyzkoušíš6 cviků zdatnosti Zjistíšco ti jde a co nejde Srovnáš se s ostatními Podívej se na ukázkuuvidíš, že je to snadné Chci se otestovat
 • Výzva - Přejděme společně Evropu!

  Cíl:4500 km
  Dosaženo:4500 km
  Cíl je splněn!
  Kroků:38 200 197
  100%
  Přejděme společně Evropu! Doposud se zapojilo: 227 dětí Nejvíce zapsal/a: KACPER N. Pozvat kamarádaPozvi kamaráda e-mailem Výzva běží: 2493 dní Chci se zapojit
 • Pohybové hry

  Kdo si hraje nezlobí Zkusíš si30 pohybových her Překonáš3 úrovně obtížnosti Zvládneš to? Dokážeš,že jsi obratný jako kočka! Chci si zahrát!

Články

Ministerstva školství a zdravotnictví chtějí rozhýbat české děti
Tisková zpráva 28.11.2018 5191× 0

Až osmdesáti procentům českých dětí chybí pohybová aktivita. Z posledních výsledků největší výzkumné studie o životním stylu mladé generace (HBSC) totiž vyplývá, že počet dětí trpících nadváhou nebo obezitou se od roku 1998 u chlapců téměř zdvoj a půl násobil, u dívek je výskyt nadváhy a obezity přibližně 2x vyšší. Negativní trendy ve výskytu nadváhy a obezity u dětí se u nás na rozdíl od zemí západní Evropy nedaří zastavit. Ministerstva školství a zdravotnictví chtějí tento problém společně řešit v rámci akčního plánu Národní strategie Zdraví 2020.

Celý článek
Foto: Nejmladší studenti Univerzity Palackého nahlédli do světa sportu handicapovaných
Martin Višňa 01.11.2018 3694× (0) 0

O tom, že i lidé s postižením mohou sportovat, se přesvědčili studenti Dětské univerzity při Univerzitě Palackého během programu Paralympijského odpoledne, které pro ně připravila katedra aplikovaných pohybových aktivit fakulty tělesné kultury. Děti si mohly vyzkoušet mobilitu a sportovní hry na vozíku nebo hry s kin-ballem, v prostorách Aplikačního centra BALUO se také pohybovaly bez zrakové kontroly a mohly si potěžkat paralympijskou zlatou medaili z Pekingu, kterou jim přinesla ukázat atletka na vozíku Eva Kacanu.

Celý článek
České děti na rozdíl od západu nadále tloustnou, tvrdí nová výzkumná zpráva
Tisková zpráva 17.05.2017 6518× 0

V České republice se za posledních 15 let významně zvýšil počet dětí s nadváhou. Úroveň nadváhy dětí dosáhla nového maxima. Nadváhu má čtvrtina chlapců, u dívek je to přibližně 13 procent. Zatímco v zemích západní Evropy se daří nárůst obezity zastavit, v České republice a většině zemí východní Evropy počet dětí s nadváhou či obézních stále roste. Zároveň se zvyšují sociální rozdíly, děti z chudších poměrů trpí nadváhou nebo obezitou častěji a jsou méně pohybově aktivní.

Celý článek
PÁPÁ hrátky představují žákům mateřinek svět handicapovaných
Martin Višňa 04.03.2017 6739× (0) 0

Studentka aplikované tělesné výchovy Veronika Chvojková seznamuje předškolní děti s problematikou zdravotního postižení. Vzdělávací program probíhající pod hlavičkou Centra APA Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého má pohádkovou formu a nese název pÁPÁ hrátky.

Celý článek
Poklad pana Neředína ve víceboji vyhráli vlci
Martin Višňa 02.11.2016 6467× (0) 0

V Olomouci došlo k neúprosnému boji, ve kterém proti sobě stanuli lišky, medvědi, tygři a vlci. Ovšem ne, že by se tu konaly zvířecí zápasy. To jen fakulta tělesné kultury uspořádala pro studenty Dětské univerzity při Univerzitě Palackého sportovní víceboj o poklad pana Neředína. Sladkou odměnu za nejlepší výkon si nakonec rozdělili členové týmu vlků.

Celý článek
Olomoucké dopravní centrum proškolí děti i seniory v bezpečné dopravě
Tisková zpráva 25.10.2016 9017× 0

Kurzy nabité aktuálními informacemi a praktickým programem startují v Centru Semafor. Městské dopravní centrum v olomoucké Legionářské ulici zahajuje s podzimem atraktivní kurzy dopravní výchovy pro děti, rodiče i seniory.

Celý článek
Organizovaný volný čas souvisí s lepším prospěchem ve škole a mládež tráví více času u obrazovek, tvrdí studie
Martin Višňa 13.07.2016 9110× 0

Dvěma publikačními výstupy v prestižních amerických odborných časopisech se mohou pochlubit vědečtí pracovníci z olomoucké fakulty tělesné kultury. Studii sledující nárůst doby strávené u obrazovek vydal Journal of Adolescent Health, časopis Plos One zase zveřejnil článek o vztahu mezi organizovanými volnočasovými aktivitami a lepšími školními výsledky a celkovým pozitivnějším přístupem ke školnímu prostředí.

Celý článek
Sazka Olympijský víceboj zvyšuje pohybovou zdatnost dětí
Tisková zpráva 04.07.2016 6810× 0

Děti, které se pravidelně účastní projektu Sazka Olympijský víceboj, mají významně vyšší pohybovou zdatnost než děti bez pravidelné účasti. Analýza výsledků tohoto ročníku společného projektu Sazky a Českého olympijského výboru zároveň potvrdila na ještě větším vzorku žáků základních škol, že děti z velkých sídel nad 50 tisíc obyvatel jsou na tom v pohybové zdatnosti výrazně lépe oproti dětem z obcí a malých měst.

Celý článek
Negativní trendy v životním stylu mládeže potvrzují aktuální výsledky HBSC studie
Martin Višňa 15.03.2016 10220× 0

České děti se málo hýbou, tráví volný čas u počítače, jsou nadprůměrné v pití alkoholu či kouření marihuany. Takové jsou hlavní závěry výzkumné studie Health Behaviour in School-aged Children (HBSC), mapující životní styl mladé generace. U příležitosti dnešního vydání nové mezinárodní zprávy byly aktuální výsledky představeny na fakultě tělesné kultury.

Celý článek
Výzkum se zabýval rizikovým chováním dětí, pomůže při prevenci
Martin Višňa 30.01.2016 7055× 0

Are we growing up healthy? Vyrůstáme zdravě? Tak se jmenoval projekt, během něhož se odborníci na životní styl zabývali rizikovým chováním patnáctiletých. Výzkumu se zúčastnilo přes dva tisíce žáků z náhodně vybraných škol v zemích Visegrádské čtyřky.

Celý článek
Načíst další články

Odešli e-mail s výzvou kamarádovi!

Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.