Reprezentujte Univerzitu Palackého na akademických hrách

Martin Višňa 19.05.2014 2314×   0
Ilustrační foto: Marek Otava

Sportovně nadaní studenti Univerzity Palackého se mohou až do konce května hlásit k reprezentaci své školy na Českých akademických hrách. Vysokoškolské sportovní klání letos v termínu 22. až 27. června pořádá Technická univerzita v Liberci.

Olomouckou reprezentaci stejně jako v minulých letech koordinuje Vítězslav Prukner z katedry sportu fakulty tělesné kultury. „Přihlášky mohou být podány pouze přes garanty jednotlivých sportovních disciplín, kteří jsou uvedeni v přehledu na stránkách fakulty. Tam také budou zveřejněny podrobnější informace o harmonogramu přepravy nebo úhradách nákladů každého účastníka,“ zdůraznil Prukner.  

Na hrách pod Ještědem studenti českých vysokých škol změří síly ve třech desítkách sportovních disciplín, mezi nimiž nechybí aerobik, atletika, judo nebo třeba stolní tenis či kolektivní sporty jako fotbal, házená nebo beach volejbal.

Univerzita Palackého v minulých letech měla vždy velmi silné zastoupení v plaveckých disciplínách, z loňských her v Praze přivezli plavci a plavkyně s ploutvemi třináct zlatých medailí, šest stříbrných a jeden bronz. Celkově vloni olomoučtí reprezentanti vybojovali pětatřicet medailí a celkové sedmé místo v pořadí škol.

Hlásit se k hájení barev olomoucké univerzity mohou reprezentanti do 30. května. Seznam garantů sportů najdou ZDE.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.