Půlmaraton s Pohárem rektora: registrujte se

Ondřej Martínek 28.05.2014 7006×   0
Olomoucký půlmaraton. Foto: RunCzech

Všichni akademici, studenti a zaměstnanci univerzity, kteří za měsíc vyběhnou na trať Olomouckého půlmaratonu, mohou zároveň soutěžit o Pohár rektora. Do univerzitní kategorie se ale závodníci musí dodatečně přihlásit.

„Chceme studenty a zaměstnance motivovat k pohybu,“ uvedl rektor Jaroslav Miller. Sám se však závodu kvůli zahraniční cestě nezúčastní. „Snad se budu moci porovnat s našimi nejlepšími běžci v příštím roce,“ dodal.

Letos je tato doplňková soutěž pro akademiky vyhlášena podruhé. „Proti loňsku je rozdíl v tom, že budeme Pohár rektora udělovat ve dvou kategoriích – mužské a ženské. Samostatná kategorie znamená i samostatné vyhlášení výsledků,“ objasnil tiskový mluvčí univerzity Radek Palaščák. Vítěz a vítězka Poháru rektora svou cenu dostanou na večerní party, která se koná po závodě ve VIP zóně v Galerii Caesar.

Jak se dodatečně registrovat?

Soutěžit o rektorský pohár mohou všichni již zaregistrovaní zaměstnanci a studenti Univerzity Palackého, kteří poběží individuální závod na půlmaratonské trati. Zájemce o dodatečné zařazení do univerzitní kategorie o to musí e-mailem požádat Štěpánku Ištvánkovou na adrese s.istvankova(zavináč)gmail.com. Do e-mailu s předmětem „pohár“ uvede své jméno, startovní číslo a kontaktní telefonní číslo.

V loňském roce si pro pohár rektora doběhl dvaadvacetiletý student fakulty tělesné kultury David Pelíšek, který trať zvládl v čase 1:12:12. Za vítězem zaostal jen několik minut, Henry Kiplagat z Keni doběhl do cíle v čase 1:03:00.

Půlmaraton útočí na zlatou známku

Olomoucký půlmaraton má start i cíl na Horním náměstí, trasa měří 21,0975 kilometru. Věhlas olomouckého běžeckého festivalu významně roste. Loni získal půlmaraton unikátní ocenění – stříbrnou známku Asociace mezinárodních atletických federací (IAAF). Olomouc je nejmenším místem na světě, které získalo tak vysoké ohodnocení. Stejným oceněním se pyšní například významné půlmaratony v Jokohamě, Rotterdamu, Turíně nebo Rás al-Chajma. Letos se Olomoucký půlmaraton bude snažit dosáhnout dokonce na známku zlatou.

Běžecký seriál rozehrál svůj první díl v Olomouci v roce 2010. Už tehdy se postavilo na start 1600 běžců z třiadvaceti zemí světa. Loni jich bylo 3700 a v letošním roce se počítá s pěti tisíci běžci v hlavním závodě.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.