Stadion ožije atletickým přeborem i rejem světlušek

Martin Višňa 20.04.2018 2889×   0
Z běhu pro Světlušku. Foto: Martin Višňa

Olomoucký atletický stadion bude v příštím týdnu dějištěm hned dvou akcí, pod nimiž je podepsána Univerzita Palackého. Nejprve tu změří studenti síly na tradičním univerzitním přeboru v atletice, den nato se stadion a přilehlé Bezručovy sady rozzáří světly čelovek při druhém ročníku Nočního běhu pro Světlušku.

O přebornících Univerzity Palackého v atletických disciplínách pro letošní rok se bude rozhodovat ve středu 25. dubna. Závody budou zahájeny úderem 15. hodiny, soutěžit se bude v běhu na 60, 100, 150, 400 a 1500 metrů, dále pak ve skoku vysokém a dalekém, hodu diskem a oštěpem a vrhu koulí, nebudou chybět ani běžecké štafety. „Pro první tři závodníky v každé disciplíně jsou připravené zajímavé ceny od partnerů akce a na konci celého závodního dne vyhlásíme také Cenu děkana FTK za nejlepší mužský a ženský výkon,“ uvedla za organizátory Markéta Zetochová. Přebor jako obvykle připravují pod supervizí Vítězslava Pruknera z katedry sportu fakulty tělesné kultury studenti předmětu Management atletických akcí.

Vloni v dešti podali nejlepší výkony podle tak zvaných Maďarských tabulek pro dráhu sprinterka Adéla Dubová a Štěpán Mikoška v hodu oštěpem. Jejich potenciální následovníci najdou podrobné informace k průběhu letošního přeboru na webu fakulty tělesné kultury, přihlášky se pak podávají přímo v místě konání od 13:30.

To druhý ročník benefičního Nočního běhu pro Světlušku zahájí ve čtvrtek 26. dubna o dost později. Dění v areálu atletického stadionu propukne v 18:30, samotný běh bude odstartován v 21 hodin. Běžci si mohou vybrat ze dvou tras, v Bezručových sadech zaběhnou jeden (3 km) nebo dva okruhy (6 km).

Registrovat se je možné dopředu na stránkách běhu, případně přímo na místě, pro prvních 500 běžců mají pořadatelé připraveny startovní balíčky s čelovkou a dalšími dárky. Výtěžek ze startovného podpoří činnost Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška, který pomáhá rozsvítit svět nevidomým.

V areálu stadionu bude připraven také doprovodný program. „Mimo jiné se o hudební doprovod večer postará náš kolega Michal Vičar se svými přáteli,“ zve Zbyněk Janečka, vedoucí katedry aplikovaných pohybových aktivit fakulty tělesné kultury. Právě studenti a zaměstnanci fakulty se na běhu organizačně podílejí a Univerzita Palackého je jeho partnerem. Stejně jako vloni, kdy se Olomouc rozzářila rejem světlušek poprvé. Na start se tehdy postavilo přes 500 běžců.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<březen 2023><<
březen 2023
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.