Seniory jsme na sportovním dni potrápili lukostřelbou a kvízem

Martin Višňa 13.09.2018 2759×   0 (0)

Ani letos jsme nechyběli na Sportovním dni pro seniory, který pravidelně v polovině září pořádá odbor sociálních služeb olomouckého magistrátu. Na našich stanovištích s logem Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého se družstva seniorů pro získání bodů do soutěže musela „poprat“ se záludnými otázkami kvízu o lidském pohybu a fakultě a také s lukem.

Nutno podotknout, že slovo „poprat“ je na místě. V kvízu totiž žádný tým nezískal plný počet bodů, dva připravené chytáky mezi otázkami byly úspěšné. Na druhou stranu je pravda, že u některých otázek jsme uznávali pouze jednu správnou odpověď, i když různá literatura označuje za správné i další; vycházeli jsme nicméně z materiálů používaných na naší fakultě a měřili všem stejným metrem.

Zabrat dala i lukostřelba. Protože někteří stříleli z luku poprvé, a často se i báli, aby si při tom nějak neublížili, vytvořila se před terčem pořádná fronta. Žádný z týmů ale neodešel bez nějakého toho vystřeleného bodu na kontě.

Na našem stánku se senioři také mohli dozvědět o některých našich chystaných akcích, například o nejbližších výletech Větrání nebo o chystaném semináři Aktivní v každém věku, který se už třináctým rokem zaměřuje na pohybové aktivity právě pro seniory a je určen jak pracovníkům v sociálních službách nebo cvičitelům, tak i samotným seniorům. Více o něm zájemci najdou zde.

Kromě toho se v našem Aplikačním centru BALUO rozběhlo pravidelné zdravotní cvičení pro seniory s Monikou Globa, informace jsou k dispozici na stránkách centra

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<říjen 2021><<
říjen 2021
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.