Seniory jsme na sportovním dni potrápili lukostřelbou a kvízem

Martin Višňa 13.09.2018 3324×   0 (0)

Ani letos jsme nechyběli na Sportovním dni pro seniory, který pravidelně v polovině září pořádá odbor sociálních služeb olomouckého magistrátu. Na našich stanovištích s logem Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého se družstva seniorů pro získání bodů do soutěže musela „poprat“ se záludnými otázkami kvízu o lidském pohybu a fakultě a také s lukem.

Nutno podotknout, že slovo „poprat“ je na místě. V kvízu totiž žádný tým nezískal plný počet bodů, dva připravené chytáky mezi otázkami byly úspěšné. Na druhou stranu je pravda, že u některých otázek jsme uznávali pouze jednu správnou odpověď, i když různá literatura označuje za správné i další; vycházeli jsme nicméně z materiálů používaných na naší fakultě a měřili všem stejným metrem.

Zabrat dala i lukostřelba. Protože někteří stříleli z luku poprvé, a často se i báli, aby si při tom nějak neublížili, vytvořila se před terčem pořádná fronta. Žádný z týmů ale neodešel bez nějakého toho vystřeleného bodu na kontě.

Na našem stánku se senioři také mohli dozvědět o některých našich chystaných akcích, například o nejbližších výletech Větrání nebo o chystaném semináři Aktivní v každém věku, který se už třináctým rokem zaměřuje na pohybové aktivity právě pro seniory a je určen jak pracovníkům v sociálních službách nebo cvičitelům, tak i samotným seniorům. Více o něm zájemci najdou zde.

Kromě toho se v našem Aplikačním centru BALUO rozběhlo pravidelné zdravotní cvičení pro seniory s Monikou Globa, informace jsou k dispozici na stránkách centra

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.