Olomouckými ulicemi se prohnal cyklozávod za památkami

Martin Višňa 27.09.2018 4334×   0 (0)

Za památkami a dalšími zajímavými stavbami hanácké metropole se vydali účastníci cyklozávodu, který již pátým rokem pořádá studentský spolek Studium Artium. Městem a pěti checkpointy nejrychleji prosvištěl Pavel Kubeš, kterému trasa zabrala něco málo přes 28 minut, nejrychlejší žena Lucii Kubešové dojela do cíle o asi deset minut později.

I přes chladnější počasí se na start v areálu letního kina, kde byl umístěn i cíl závodu, postavilo 24 cyklistů. Trasu a taktiku si volil každý sám, povinně ovšem museli zamířit k checkpointům, kde na ně čekaly otázky týkající se daných staveb. A v případě špatné odpovědi „zdržující“ trestné úkoly. Pořadatelé pro letošní ročník vybrali například kapucínský kostel na Dolním náměstí, vilu Stratilových na Nové Ulici nebo Aplikační centrum BALUO FTK UP na Neředíně.

Na neředínském checkpointu, který zajišťovala Radost z pohybu, se museli účastníci popasovat s otázkou, který ateliér navrhl architektonickou podobu moderního centra zaměřeného na přenos výsledků výzkumu lidského pohybu do praxe. Správně, tedy atelier-r, odpověděla zhruba polovina závodníků, ti zbylí dostali na výběr – kliky, nebo dřepy.

Jako první dojel do cíle výše zmíněný Pavel Kubeš, s časem 30 minut ho následoval Petr Plesník a další minutu navíc potřeboval k dojetí do cíle David Suchý. V ženské kategorii po vítězce Lucii Kubešové dojela jako druhá Sylva Giacintová a jako třetí Kamila Banátová s časem do 39 minut. Nutno podotknout, že většinou jde o pravidelné účastníky tohoto závodu. Speciální cenu za všechny správné odpovědi získala Kristýna Pinkava.

„Napriek chladnému počasiu som bola prekvapená počtom závodníkov. Myslím, že závod sa vydaril a pevne dúfam, že o rok sa s mnohými účastnikmi stretneme opäť. Výhercovia získali krásne ceny, ktoré nám venovali UPoint, Pevnost poznaní a Bajkazyl. Po závode nasladovala príjemná afterparty pri ohníku,“ dodala organizátorka Lenka Peterková.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Slovo rektora
Město Olomouc patří cyklistům, nechte svá auta doma a přidejte se!
Stupně vítězů

Kdo ujede v srpnu nejvíce km na kole?

  - - -  
0 km
  - - -  
0 km
  - - -  
0 km
Ostatní v soutěži (celé pořadí)
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.