Neředínský kampus žil Nocí vědců, přilákala analýza pohybu i sportovní aktivity

Martin Višňa 09.10.2018 2662×   0 (0)

Dlouho do tmy svítilo v závěru minulého týdne Aplikační centrum BALUO a sousední Centrum kinantropologického výzkumu, kam mířily stovky lidí za programem, který v rámci popularizační Noci vědců připravila Fakulta tělesné kultury Univerzita Palackého. Tahákem byl mimo jiné systém pro analýzu pohybu Vicon Vantage, návštěvníci mohli také nahlédnout do ordinace fyzioterapeutů, zacvičit si v TRX studiu nebo se zabavit na stanovištích studentů rekreologie.

Aktivit si užili zejména dětští návštěvníci. Chvíli na oddech neměli například instruktoři na lezecké stěně či u velké trampolíny, děti také tvořily nejrůznější postavičky a věci v recyklodílně a některé si vyzkoušely i tanec či cvičení s čidly mezi kamerami zmíněného systému Vicon Vantage. Dospělí se většinou neodvážili a jen si své ratolesti ze dveří točili na mobilní telefony a očkem sledovali jejich pohyb na obrazovce před laboratoří. „Moc bych si přál mít to doma,“ koukal na svou mámu Tomášek, který mezi kamerami vystřídal figurantku a během chvíle mu byla laboratoř málem malá. Maminka se ale nedala: „Vždyť doma můžeš tančit a řádit i bez moderní techniky.“ Podobná scéna se během večera odehrála několikrát.

Jako každý rok byl velký zájem o měření tělesného složení, fronta zájemců se tvořila od samotného začátku akce. Nenudili se ale ani představitelé univerzitního hokejového klubu University Shields Olomouc, kde si zájemci mohli zastřílet na branku, nebo projektu Univerzita pro sport, kde se pro změnu hrál golf a u příležitosti 100. výročí vzniku házenkářského klubu DHK Zora Olomouc tu byly k vidění některé trofeje, fotky a další artefakty. Těžko šlo přehlédnout indiánské týpí, které venku vztyčili rekreologové a kde se malovalo na obličej, potmě se před centrem hrál i famfrpál. Zájemci si také mohli vyzkoušet sportovní hry na vozíku nebo simulátory postižení zraku.

Zástupy lidí, zejména rodin, ale i třeba spolužáků ze škol z okolí, přicházely do center fakulty tělesné kultury v olomouckém Neředíně již před oficiálním startem akce. Během večera dorazilo přes pět set návštěvníků, jde ale jen o letmý odhad pořadatelů. Nutno však dodat, že spokojených pořadatelů.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<květen 2022><<
květen 2022
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.