Fakulta tělesné kultury zve na den otevřených dveří

Martin Višňa 05.12.2018 11601×   0
Ze Dne otevřených dveří na FTK UP. Foto: M. Višňa

Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci v pátek 7. prosince otevře dveře uchazečům o vysokoškolské studium zaměřené na tělovýchovu a sport. Ale nejen jim, zváni jsou i další zájemci, kteří se mohou podívat do moderních laboratoří nebo si vyzkoušet celou řadu zajímavých aktivit.

Pro uchazeče o studium během Dne otevřených dveří, který probíhá od 9 do 14 hodin, budou stěžejní informační bloky s obecnými informacemi o studiu na fakultě a prezentace jednotlivých studijních možností. Informační bloky se konají v 10 a 12 hodin v aule v budově NA, zástupci jednotlivých oborů budou k mání na svých stanovištích po celou dobu akce v prostorách budovy NB, resp. Aplikačního centra BALUO.

Fakulta tělesné kultury nabízí vedle tradičního učitelství tělesné výchovy také studium aplikované tělesné výchovy a aplikovaných pohybových aktivit, které se zaměřují na práci s osobami s nejrůznějším postižením, dále studium ochrany obyvatelstva či trenérství, velký zájem tradičně bývá o rekreologii a fyzioterapii. K mání jsou také dva navazující magisterské obory v angličtině a pro ty, kteří se chtějí věnovat výzkumu v oblasti kinantropologie, pak doktorské studium. Kompletní nabídku studijních oborů najdete na této stránce.

Kromě informací ke studiu se návštěvníci fakulty mohou těšit také na bohatý doprovodný program. V prvé řadě si budou moci projít a prohlédnout moderní prostory komplexu NB, který tvoří Aplikační centrum BALUO a nedávno otevřené Centrum kinantropologického výzkumu se špičkově vybavenými laboratořemi a testovacími sportovišti. Na vlastní kůži si pak zájemci budou moci vyzkoušet například cyberball v potemnělé hale, virtuální realitu se sportovní tematikou nebo si vyzkoušejí, jaké to je být figurantem při analýze pohybu v prostoru pomocí systému Vicon Vantage. Na místě se také bude prezentovat projekt Univerzita pro sport, který propojuje akademický svět s regionálními sportovními kluby, nebo hokejisté univerzitního týmu University Shields Olomouc. Podrobnosti k programu najdete zde.

Areál fakulty tělesné kultury se rozkládá v olomoucké městské části Neředín, v podstatě přes přechod od zastávky hromadné dopravy Neředín, krematorium. Od hlavního vlakového nádraží zájemce k fakultě sveze speciální univerzitou vypravená bezplatná linka (viz jízdní řád) nebo tramvaje linek 2 a 7.

 

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<květen 2023><<
květen 2023
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.