Fakulta tělesné kultury zve na den otevřených dveří

Martin Višňa 05.12.2018 11219×   0
Ze Dne otevřených dveří na FTK UP. Foto: M. Višňa

Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci v pátek 7. prosince otevře dveře uchazečům o vysokoškolské studium zaměřené na tělovýchovu a sport. Ale nejen jim, zváni jsou i další zájemci, kteří se mohou podívat do moderních laboratoří nebo si vyzkoušet celou řadu zajímavých aktivit.

Pro uchazeče o studium během Dne otevřených dveří, který probíhá od 9 do 14 hodin, budou stěžejní informační bloky s obecnými informacemi o studiu na fakultě a prezentace jednotlivých studijních možností. Informační bloky se konají v 10 a 12 hodin v aule v budově NA, zástupci jednotlivých oborů budou k mání na svých stanovištích po celou dobu akce v prostorách budovy NB, resp. Aplikačního centra BALUO.

Fakulta tělesné kultury nabízí vedle tradičního učitelství tělesné výchovy také studium aplikované tělesné výchovy a aplikovaných pohybových aktivit, které se zaměřují na práci s osobami s nejrůznějším postižením, dále studium ochrany obyvatelstva či trenérství, velký zájem tradičně bývá o rekreologii a fyzioterapii. K mání jsou také dva navazující magisterské obory v angličtině a pro ty, kteří se chtějí věnovat výzkumu v oblasti kinantropologie, pak doktorské studium. Kompletní nabídku studijních oborů najdete na této stránce.

Kromě informací ke studiu se návštěvníci fakulty mohou těšit také na bohatý doprovodný program. V prvé řadě si budou moci projít a prohlédnout moderní prostory komplexu NB, který tvoří Aplikační centrum BALUO a nedávno otevřené Centrum kinantropologického výzkumu se špičkově vybavenými laboratořemi a testovacími sportovišti. Na vlastní kůži si pak zájemci budou moci vyzkoušet například cyberball v potemnělé hale, virtuální realitu se sportovní tematikou nebo si vyzkoušejí, jaké to je být figurantem při analýze pohybu v prostoru pomocí systému Vicon Vantage. Na místě se také bude prezentovat projekt Univerzita pro sport, který propojuje akademický svět s regionálními sportovními kluby, nebo hokejisté univerzitního týmu University Shields Olomouc. Podrobnosti k programu najdete zde.

Areál fakulty tělesné kultury se rozkládá v olomoucké městské části Neředín, v podstatě přes přechod od zastávky hromadné dopravy Neředín, krematorium. Od hlavního vlakového nádraží zájemce k fakultě sveze speciální univerzitou vypravená bezplatná linka (viz jízdní řád) nebo tramvaje linek 2 a 7.

 

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.