Nejlepšími halovými atlety Univerzity Palackého jsou Lucie Domská a Štěpán Smutný

Martin Višňa 06.12.2018 11355×   0 (0)

Studenti Univerzity Palackého již posedmnácté poměřili síly v halových atletických disciplínách, do bojů o stupně vítězů se zapojila stovka účastníků. V ženské kategorii si nakonec cenu pro nejlepší atletku vybojovala sprinterka Lucie Domská, mezi muži dominoval se dvěma zlatými a jednou stříbrnou medailí student rekreologie Štěpán Smutný.

Lucie Domská vystoupala během večera na stupně vítězů pouze jednou, ovšem i to stačilo, aby na konci přeboru byla vyhlášena jeho nejlepší účastnicí. Pro zlato v běhu na 60 metrů si totiž tato reprezentantka České republiky ve sprinterských štafetách doběhla s přesvědčivým náskokem před ostatními v čase 7,79 sekundy, což jí po přepočtu dle tzv. maďarského bodování vyneslo téměř tisícovku bodů. Více nikdo za svůj výkon na letošním halovém přeboru nezískal.

A to ani Štěpán Smutný, který skončil dvakrát první a jednou druhý a z haly odcházel mimo jiné s novým skateboardem. „Je to pěkná mikulášská nadílka. Zaběhl jsem si nový osobák na šedesátce, 670 cm do dálky je také fajn a stříbrná medaile z výšky byla jako bonus. A to jsem si říkal, že přebor pojmu jen tak tréninkově. Řekl bych, že jsem přípravnou fázi halové sezony začal dobře,“ uvedl nejlepší atlet přeboru, který zaujal také svým svetrem se sobem. „Ten má určitě také svůj podíl na mých dnešních výkonech,“ dodal s úsměvem.

Sedmnáctý ročník halového přeboru univerzity ovšem nebyl jen o těchto dvou atletech. Za zmínku jistě stojí také výkony Daniely Janatové z přírodovědecké fakulty, která vyhrála ve skoku dalekém a brala stříbro na šedesátce, nebo neslyšící Tamary Bjalkové, která ovládla vrh koulí a doběhla jako druhá na osmistovce. Michaela Přikrylová dokonce stanula na stupních vítězů hned třikrát, když vybojovala stříbro ve vrhu koulí a skoku vysokém a na dálce skončila třetí. Mezi muži se blýsknul například výškař Ondřej Tesař, který se pokusil o překonání výšky 191 centimetrů. Pěkný výkon podal také Lukáš Střelecký z přírodovědecké fakulty, který vrhl koulí do vzdáleností více než 12 metrů.

Přebor jako obvykle organizačně připravili studenti oboru Trenérství a management sportu. Kromě samotného sportovního zápolení mohli přítomní zhlédnout vystoupení taneční skupiny Kangoo na skákacích botách a předvánoční atmosféru v chladné hale alespoň trochu navozoval nabízený svařák.

„S průběhem přeboru jsem velmi spokojený, a to hned z několika důvodů. Tím prvním je poměrně slušná účast, kdy se do disciplín zapojil na sto studentů, nejen z fakulty tělesné kultury. Viděli jsme přitom některé velmi pěkné výkony, na druhou stranu mě potěšilo, že i z řad studentů prvních ročníků bylo spousta závodníků, kteří skutečně bojovali o nějaké slušné umístění, a ne jen o zápočet. A v neposledním řadě musím říci, že organizátoři se své roli zhostili velmi dobře, činili se a akce byla zabezpečena precizně a podle naplánovaného harmonogramu, skoro až profesionálně,“ zhodnotil garant akce Vítězslav Prukner z katedry sportu.

Kompletní výsledky jsou k nahlédnutí zde.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<květen 2023><<
květen 2023
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.