V Olomouci budou hledat mezery v dovednostech a znalostech absolventů

Martin Višňa 22.11.2013 6126×   0
Ze setkání

Řešitelé mezinárodního projektu Employability of Graduates in Sport mají za sebou první setkání. To se uskutečnilo na konci října v anglickém Gloucestershiru. Vedle zástupců z Francie, Německa, Španělska a Řecka se zúčastnila také česká výprava ve složení Michal Kudláček a Lucie Kellerová.

Cílem setkání bylo především seznámit řešitele projektu s jeho zásadními milníky a potřebnými kroky k dosažení těchto met. „Pro nás to znamená do příštího setkání, které proběhne v březnu 2014 v Německu, přeložit dotazníky pro zaměstnavatele i pro absolventy, který má nalézt případné mezery v dovednostech a znalostech absolventů. A také uspořádat setkání se zaměstnavateli a vzdělávacími institucemi a začít pracovat na tvorbě sítě zaměstnavatelů a vzdělávacích institucí. Naslouchat, co absolventům schází a kde po ukončení studia mají nedostatky,“ uvedla Kellerová.

"Nabízí se zde prostor pro všechny zaměstnavatele, studenty i absolventy pracující v oboru nabídnout své pracoviště k případné spolupráci a zahrnutí do sítě zaměstnavatelů," dodala. 

Získané zkušenosti a poznatky potom budou sdíleny v dalších zemích. Jak už dříve prozradil hlavní řešitel české části projektu Michal Kudláček, vychází se přitom z modelu, že pokud vzejde v některé ze zúčastněných zemí zajímavá myšlenka či impuls a osvědčí se v praxi, vzniká potenciál také pro využití nápadu v ostatních zemích.

Ten byl vytvořen kvůli stále se zvyšující nezaměstnanosti mladých lidí v Evropské unii, která v některých zemích převyšuje 40 procent. Do dvouletého projektu, který odstartoval v říjnu, je zapojeno šest evropských zemí. Vedle Česka je to Francie, Německo, Španělsko a Řecko a hlavním koordinátorem je univerzita v Gloucestershire ve Velké Británii.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<únor 2023><<
únor 2023
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272812345
6789101112
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.