Recept na pohyb v každém regionu? Projekt ČUS Sportuj s námi

Tisková zpráva 10.9.2014 7196×   0
Logo projektu

Česká unie sportu připravila pro rok 2014 projekt na podporu sportování široké veřejnosti pod názvem ČUS Sportuj s námi. Cílem je motivovat lidi k aktivnímu zapojení do sportovních aktivit v mnohých, pestrých a přitažlivých, nejen soutěžních podobách.

Projekt je zaměřen zejména na sportovní a pohybové aktivity dětí a mládeže, ale také na generace dospělých a seniorů. Ukazuje, že sportování je zábavné, přínosné, poučné a přitažlivé pro každou věkovou skupinu a má pozitivní dopad pro fyzické i duševní zdraví lidí. Zároveň podporuje prohlubování sociálních kontaktů, morální hodnoty a silnou vůli člověka a vede k žádoucímu začleňování jedinců do společnosti. Na seznamu akcí jsou pečlivě vybrané sportovní události členských sportovních klubů a tělovýchovných jednot, národních sportovních svazů a partnerských sportovních organizací.

„Chceme zvednout děti a dospělé od televizí a počítačů a motivovat je k zapojení do sportovních aktivit, a to nejen v soutěžních jednorázových podobách, ale máme cíl je v rámci náborových akcí získat pro každodenní sportování, aby aktivně trávili svůj volný čas. Je potřeba společnost motivovat ke zdravému životnímu stylu, protože následky nedostatku pohybu a sportu jsou varující. Kromě velkých zdravotních problémů jde o závažné, sociálně nežádoucí a patologické jevy. Našim cílem je prostřednictvím projektu také zviditelnit práci dobrovolných trenérů, organizátorů a funkcionářů ve sportovním prostředí,“ vysvětlil předseda České unie sportu Miroslav Jansta.

„Projekt obsahuje škálu soutěží, závodů, meetingů, memoriálů, utkání a dalších sportovních akcí, které svým rozsahem, dopadem a významem přesahují úzce lokální význam a je do nich zapojena sportovní veřejnost i diváci,“ popisuje akce zapojené v projektu generální sekretář České unie sportu Jan Boháč. „Do projektu jsou zařazeny ty akce, které prošly náročným sítem výběru s řadou kritérií. Jedná se převážně o akce v regionech, různého sportovního zaměření. Jsou to jak podniky, které probíhají každoročně a mají ověřenou tradici, známou sportovní a společenskou úroveň, tak i akce, které takový potenciál teprve rozvíjejí. Důležití jsou samozřejmě i diváci, dodávají sportu tu správnou atmosféru. Čím více diváků začne sportovat s námi, tím lépe.“

Spolupráce s Českými drahami

Na projektu se podílejí také České dráhy coby významný český síťový dopravce. „Sportovcům i fanouškům nabízíme výhodné jízdné, třeba jízdenky pro skupiny nebo pro rodiny s dětmi. Chystáme věrnostní program pro pravidelné účastníky akcí projektu Sportuj s námi, kteří budou využívat naše služby. Dalším bonusem pro cestující ČD může být u vybraných akcí sleva na startovném a podobně. V rámci spolupráce s Českou unií sportu budeme aktivně nabízet také naši In Kartu," uvedl předseda Představenstva Českých drah Daniel Kurucz.   Podle něj je důležité i to, že jako národní dopravce podpoří České dráhy život v obcích a v regionech, kde zajišťují v rámci objednávky krajů dopravní obslužnost.

„Je skvělé, že státní firma jde příkladem jiným společnostem v široké podpoře téměř stovky akcí, které se konají po celé republice. Pro sportovní prostředí je to dobrá zpráva a znamená další zásadní krok ke zlepšení aktivit směrem k široké veřejnosti," dodal Jansta.

Do projektu ČUS Sportuj s námi je v roce 2014 zapojeno 180 vybraných sportovních klubů, tělovýchovných jednot a jejich sportovních akcí. Každoročně se do akcí může zapojit 150 až 200 tisíc sportovních příznivců.

Patrony projektu jsou olympijští vítězové Eva Samková a Jaroslav Kulhavý a muž mnoha tváří a nadšený sportovec Jakub Kohák.


Další informace o projektu a především přehled zapojených akcí najdete na http://www.cus-sportujsnami.cz.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.