Názory absolventů a zaměstnavatelů se výrazně liší, vzešlo z dotazníků

Martin Višňa 15.6.2014 1713×   0
Ze setkání projektu EGS. Foto: M. Višňa

Začátkem června se v Olomouci podruhé setkali zástupci vysokoškolských institucí a zaměstnavatelů v oblasti sportu. Na jednání byly prezentovány výsledky dotazníkového šetření prováděného v prvním čtvrtletí tohoto roku mezi absolventy sportovních studií v šesti evropských zemích zapojených do projektu Employability of Graduates in Sport.

V dotaznících mimo jiné více než 83 % dotázaných potvrdilo, že k získání pracovní pozice jim pomohla předchozí pracovní zkušenost a více než 81 % dotázaných pomohla k pracovní pozici pracovní stáž a praxe. Téměř tři čtvrtiny absolventů potvrdily, že jim pomohla neakademická kvalifikace a necelým 70 % dotázaných pomohla zkušenost z dobrovolnictví v nějaké organizaci.

„Debata se pozastavila nad zajímavým úhlem pohledu absolventa a zaměstnavatele, které šetření poskytlo. 65 % absolventů vnímá, že má dostatečnou pracovní zkušenost, naproti tomu pouze 10 % zaměstnavatelů s tímto faktem souhlasí. Protichůdnost vnímání absolventů a zaměstnavatelů je v přímé vazbě na nízkou schopnost aplikace získaných poznatků a transfer teorie do praxe. Více než 80 % studentů si myslí, že jsou schopni poznatky aplikovat, ale méně než 10 % zaměstnavatelů s tímto tvrzením souhlasí,“ podotkl koordinátor projektu v České republice Michal Kudláček z olomoucké fakulty tělesné kultury.

„Pozitivní je, že je v současné době naše fakulta zapojena do několika projektů, které se snaží zaměstnatelnost studentů a jejich praxi zkvalitnit. Je to jednak projekt INTLAG, který vysílá studenty do zahraničních destinací na pracovní stáž, nebo například online systém EDIS, který zprostředkovává online propojení mezi studenty a zaměstnavateli,“ doplnil Kudláček.

Červnového setkání se v Olomouci zúčastnili zástupci Univerzity Palackého, Masarykovy univerzity, pražské fakulty tělesné výchovy a sportu a Univerzity Hradec Králové, za zaměstnavatele pak například představitelé sportovního centra Omega Olomouc, také několik studentů. Další otevřené projektové setkání se uskuteční v říjnu, přijít diskutovat o problému zaměstnatelnosti může kdokoliv.

Projekt Employability of Graduates in Sport byl vytvořen kvůli stále se zvyšující nezaměstnanosti mladých lidí v Evropské unii, která v některých zemích převyšuje 40 procent. Spolupracuje na něm šest zemí, vedle České republiky je to Velká Británie, Francie, Německo, Španělsko a Řecko. Hlavním koordinátorem je univerzita v britském Gloucestershire.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<září 2018><<
září 2018
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
21.zář RunCzech otevírá registrace na své závody v příštím roce. Více... 20.zář Dnes startujeme podzimní etapu série vycházek Okolo Olomouce pro všechny, kteří se po práci či škole chtějí trochu provětrat. Více... 19.zář I Olomouc se připojuje k Evropskému týdnu mobility, chystá se cyklovyjížďka nebo program na náměstí. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.