Názory absolventů a zaměstnavatelů se výrazně liší, vzešlo z dotazníků

Martin Višňa 15.06.2014 2683×   0
Ze setkání projektu EGS. Foto: M. Višňa

Začátkem června se v Olomouci podruhé setkali zástupci vysokoškolských institucí a zaměstnavatelů v oblasti sportu. Na jednání byly prezentovány výsledky dotazníkového šetření prováděného v prvním čtvrtletí tohoto roku mezi absolventy sportovních studií v šesti evropských zemích zapojených do projektu Employability of Graduates in Sport.

V dotaznících mimo jiné více než 83 % dotázaných potvrdilo, že k získání pracovní pozice jim pomohla předchozí pracovní zkušenost a více než 81 % dotázaných pomohla k pracovní pozici pracovní stáž a praxe. Téměř tři čtvrtiny absolventů potvrdily, že jim pomohla neakademická kvalifikace a necelým 70 % dotázaných pomohla zkušenost z dobrovolnictví v nějaké organizaci.

„Debata se pozastavila nad zajímavým úhlem pohledu absolventa a zaměstnavatele, které šetření poskytlo. 65 % absolventů vnímá, že má dostatečnou pracovní zkušenost, naproti tomu pouze 10 % zaměstnavatelů s tímto faktem souhlasí. Protichůdnost vnímání absolventů a zaměstnavatelů je v přímé vazbě na nízkou schopnost aplikace získaných poznatků a transfer teorie do praxe. Více než 80 % studentů si myslí, že jsou schopni poznatky aplikovat, ale méně než 10 % zaměstnavatelů s tímto tvrzením souhlasí,“ podotkl koordinátor projektu v České republice Michal Kudláček z olomoucké fakulty tělesné kultury.

„Pozitivní je, že je v současné době naše fakulta zapojena do několika projektů, které se snaží zaměstnatelnost studentů a jejich praxi zkvalitnit. Je to jednak projekt INTLAG, který vysílá studenty do zahraničních destinací na pracovní stáž, nebo například online systém EDIS, který zprostředkovává online propojení mezi studenty a zaměstnavateli,“ doplnil Kudláček.

Červnového setkání se v Olomouci zúčastnili zástupci Univerzity Palackého, Masarykovy univerzity, pražské fakulty tělesné výchovy a sportu a Univerzity Hradec Králové, za zaměstnavatele pak například představitelé sportovního centra Omega Olomouc, také několik studentů. Další otevřené projektové setkání se uskuteční v říjnu, přijít diskutovat o problému zaměstnatelnosti může kdokoliv.

Projekt Employability of Graduates in Sport byl vytvořen kvůli stále se zvyšující nezaměstnanosti mladých lidí v Evropské unii, která v některých zemích převyšuje 40 procent. Spolupracuje na něm šest zemí, vedle České republiky je to Velká Británie, Francie, Německo, Španělsko a Řecko. Hlavním koordinátorem je univerzita v britském Gloucestershire.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<prosinec 2022><<
prosinec 2022
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.