chůze 

Chodeckou Výzvu ovládl nejstarší účastník

Martin Višňa 29.09.2014 7528×   0
Krokoměr. Ilustrační foto: Martin Višňa

Dobojováno, respektive dochozeno jest. Dvanáct osob různého věku a povolání neudělalo v minulém týdnu ani krok bez krokoměru. Vítězem týdenní Výzvy se nakonec s přehledem stal senior Jaroslav Prokop z Hulína, který nachodil přes 197 tisíc kroků.

Pan Prokop tak denní doporučení Světové zdravotnické organizace pro chůzi splnil v průměru téměř třikrát v každý den Výzvy. Kam všude jeho kroky během uplynulého týdne vedly a na koho by si tipnul on, se dozvíte v rozhovoru, který s vítězem Výzvy připravíme.

Na druhém místě se se 168 tisíci kroků umístil nejmladší účastník chodecké soutěže Ondřej Kučera z Havířova. Třetí pak skončil číšník Leoš Vokál z Olomouce, který nejen během svých směn nachodil přes 159 tisíc kroků.

Protože měli účastníci povinnost o své pohybové aktivitě pravidelně informovat, sešla se nám řada příspěvků o tom, jak si kdo zrovna vedl. Z příspěvků jsme si dovolili některé vybrat a sestavit z nich jakousi časovou osu, která by se mohla jmenovat Jak šel čas s Výzvou Radosti z pohybu.

Pondělí
Jana Krchňáková: Mám jen 10 021 kroků, jelikož to byl můj pohybově standardní den, nic výjimečného. Myslím, že horkým favoritem na výhru je Leoš Vokál s ohledem na své zaměstnání. My kancelářští povaleči musíme pohyb dohánět po práci.

Úterý
Ondřej Kučera a jeho recept: Do školy chodím pěšky, to mi dá 5000 kroků, potom přecházení mezi učebnami plus hodiny tělesné výchovy, navíc obědy máme mimo školu asi 5 minut chůze. No a večer ještě hodina a půl trénink, kde na halu je to tak 15 minut chůze.

Středa
Pavel Krchňák: Dneska jsem konečně skončil v práci jako člověk, a tak jsem si dal své první sportování tento týden, což je okruh ve Victoria parku 3,5 km za 18 minut. Potom jsem taky vařil, vypral a pověsil jednu pračku - solidních 14 484 kroků. Takže moje skóre se zvyšuje a zítra večer si jdu zahrát fotbal se Skoty. Boj o vítězství rozhodně nevzdávám.

Čtvrtek
Lukáš Bednařík: Téměř 19 tisíc. Počkejte o víkendu, holomci! Měl jsem hodně pochůzek po městě, zjistil jsem, že stačí obejít pár obchodů a kroky pěkně naskakují. Večer jsem byl navštívit kamaráda, pak jsme se procházeli městem. No a několikrát jsem musel z domu a zpět, a protože bydlím ve čtvrtém patře bez výtahu, tak se to naskládalo. Jinak musím říct, že krokoměr je pro mě neocenitelná pomůcka - vím, že toho pohybu celkově moc nemám, a tohle mi pomáhá si hlídat aspoň to, co jde.

Pátek
Jaroslav Prokop: Na rozdíl od ostatních mám už mnohem více času chodit, jezdit na kole a jednoduše dělat to, co mě baví. A to je pohyb! Taky chápu ty, kteří jsou v zaměstnání skoro celý den, že se jim pak večer kroky těžko dohánějí. Ale stejně je ještě proženu!

Sobota
Lukáš Kobza: Tak v sobotu jsem udělal antirekord, sotva polovina kroků co přes týden. Stydím se.

Neděle
Leoš Vokál: Mám za sebou poslední den, strávil jsem ho aktivně s rodinkou. Byli jsme se podívat v kraji našeho protivníka Kučery Jr. v ostravské zoo. Většina návštěvníků tam místo chůze využívala vláček, ale my jako účastníci Výzvy jsme šli všechno poctivě pěšky. Skóre 34 110.

Příspěvků samozřejmě přišlo od účastníků mnohem více, na závěr ovšem už uvedeme pouze slova moderátora rádia Haná Lukáše Kobzy, který skončil na chvostu chodeckého žebříčku. Slova přímo ukázková, poukazující i na jeden z cílů Výzvy. „Byl to velmi hektický pracovní týden, spousta schůzek, sezení, jednání, na výběh a dlouhou chůzi nebyl čas. Přineslo mi to zpětnou vazbu mého těla na to, jak se hýbu nebo nehýbu, a popravdě už méně využívám k cestování po městě MHD, raději se projdu.“

Konečný žebříček Výzvy

1. Jaroslav Prokop – 75 let, senior, Hulín, 197 382 kroků
2. Ondřej Kučera – 14 let, žák ZŠ, Havířov, 168 071 kroků
3. Leoš Vokál - 28 let, číšník, Olomouc, 159 129 kroků
4. Marie Pokorná – 25 let, farmaceutka, Brno, 149 399 kroků
5. Eva Rutarová – 25 let, profesionální volejbalistka, Olomouc, 142 192 kroků
6. Tomáš Pagáč – 31 let, automechanik, Olomouc, 106 698 kroků
7. Tibor Kastelík – 52 let, prodavač, Bystřice pod Hostýnem, 104 535 kroků
8. Pavel Krchňák - 30 let, odhadce nemovitostí, konzultant, toho času Londýn, 94 922 kroků
9. Jana Krchňáková - 27 let, procesní manažer, Praha, 93 513 kroků
10. Adam Měrka – 21 let, student, Olomouc, 91 767 kroků
11. Lukáš Bednařík - 30 let, sociální pracovník, konzultant, Olomouc, 77 414 kroků
12. Lukáš Kobza - 26 let, moderátor, Olomouc, 61 168 kroků

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.