Čeští a srbští studenti cvičili spolupráci na projektech

Martin Višňa 31.10.2014 2682×   0 (28)

Deset mladých lidí z Olomouckého kraje a stejný počet z partnerské srbské Vojvodiny se v minulém týdnu zúčastnilo prvního kurzu česko-srbského vzdělávacího projektu Mezinárodní akademie HEPY. Ten proběhl zčásti v Jeseníkách a zčásti v centru Olomouce, kde vyvrcholil kulturním programem pro veřejnost.

V průběhu kurzu si účastníci navzájem zážitkovou formou představili specifika svých kultur a vyzkoušeli si, jaké je komunikovat a pracovat na projektech v mezinárodním týmu.

„Nabyté dovednosti a zkušenosti využili ve čtvrtek při simulované mezinárodní záchranné operaci na Pradědu, v pátek připravili speciální program setkání s hejtmanem Olomouckého kraje Jiřím Rozbořilem. V sobotu účastníci nachystali v historickém centru Olomouce bohatý program pro veřejnost, kdy společně zpívali české, srbské i anglické písničky či učili zájemce tradiční srbské a české tance,“ uvedl organizátor akademie David Prycl.

V písničkovém a tanečním duchu se neslo i páteční setkání s hejtmanem, zároveň bylo koncipováno jako poděkování hejtmanství za dlouhodobou podporu česko-srbské spolupráce. Ze setkání a následného odpoledne v lanovém centru také pocházejí fotografie v přiložené fotogalerii.

Jedinečný zážitek

Mezi dvacítkou mladých tváří byla také studentka rekreologie na olomoucké fakultě tělesné kultury Kateřina Kouláková. „Kurz beru jako jedinečnou příležitost navázat nové kontakty, načerpat nápady pro svou praxi a prohloubit své znalosti a schopnosti, také je to možnost odpoutání se od všedních starostí. V minulosti už jsem se podobného kurzu zúčastnila, takže jsem věděla, že to bude stát za to,“ uvedla studentka.

„Popsat, co všechno se událo, nelze, to člověk musí zkrátka zažít. Když se sejde skvělý tým lídrů a skvělí účastníci, je to jedinečný zážitek. Sotva první část kurzu skončila, už se nemůžu dočkat dubna,“ dodala Kouláková.

Udržitelný rozvoj práce s mládeží

Právě na jaře bude Mezinárodní akademie HEPY pokračovat školicím kurzem, na kterém se stejná skupina účastníků bude učit, jak pracovat s dětmi a mládeží pomocí metod neformálního vzdělávání. „Vše, co se naučili, si pak ověří v létě v praxi při realizaci tradičních česko-srbských táborů,“ doplnil Prycl.

Projekt zaměřený na udržitelný rozvoj práce s mládeží v Srbsku a posílení česko-srbských společenských i ekonomických vazeb realizuje nezisková organizace H.E.P.Y. Partnery jsou Červený kříž Plandiště, Olomoucký kraj a Univerzita Palackého. Finančně projekt pomáhá zajistit program Erasmus+.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<leden 2020><<
leden 2020
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.