Uplatnitelnost absolventů sportovních oborů řešili ve Štrasburku

Martin Višňa 26.02.2015 2935×   0
Logo projektu

Řešitelé mezinárodního projektu Employability of Graduates in Sports, zaměřeného na uplatnitelnost absolventů evropských tělovýchovných fakult, se v polovině února sešli ve Štrasburku. Hlavním bodem jednání byla podoba vznikajících příruček s informacemi pro vysoké školy a zaměstnavatele.

Přínos příruček je podle hlavního řešitele projektu u nás Michala Kudláčka z olomoucké fakulty tělesné kultury možno v dané chvíli spatřovat již ze zpětné vazby, kterou jednotliví projektoví partneři obdrželi jak ze strany vysokých škol, tak ze strany zaměstnavatelů. Nebyly však zaznamenány pouze pozitivní reakce. „Jedním z častých a naprosto logických doporučení bylo zřízení kanceláře zabývající se praxemi a styku se zaměstnavateli a pěstování dobrých vztahů se zaměstnavateli. Tento krok je vnímán jako zcela zásadní na cestě ke zvýšení uplatnitelnosti absolventů,“ zdůraznil Kudláček.

Připomínky, které se v jednotlivých zemích podařilo nashromáždit, budou podle něj v co možná největší míře zakomponovány a zohledněny ve finální verzi obou příruček. Ty budou dokončeny a distribuovány do konce června. S tím souvisel i další nosný bod francouzského jednání, strategie rozšíření příruček, kterou si každá země připravila individuálně. „Každá taková strategie by měla splňovat parametry maximální pokryvnosti všech relevantních sektorů – školství, zdravotnictví, trh práce a dalších,“, podotkl Kudláček.

Příští jednání řešitelů projektu proběhne v září letošního roku ve španělské Murcii, půjde o jejich poslední setkání.

Projekt Employability of Graduates in Sport byl vytvořen kvůli stále se zvyšující nezaměstnanosti mladých lidí v Evropské unii, která v některých zemích převyšuje 40 procent. Spolupracuje na něm šest zemí, vedle České republiky je to Velká Británie, Francie, Německo, Španělsko a Řecko. Hlavním koordinátorem je univerzita v britském Gloucestershire.


Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<únor 2023><<
únor 2023
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272812345
6789101112
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.