chůze 

Podzimní výlety Větrání zamíří mezi sopky i po Olomouci

Martin Višňa 24.09.2015 4411×   0
Podzimní Větrání. Plakát: Renáta Slezáková

Svůj druhý ročník otevře v říjnu série pěších výletů Větrání. Příznivci nenáročné turistiky se mohou těšit na čtveřici cest po zajímavých koutech nejen střední Moravy, kterou zahájí v sobotu 17. října výstup na pověstmi opředený Velký Kosíř alias hanácký Mont Blank.

Velký Kosíř, na jehož vrcholu stojí rozhledna poskytující výhled na kus Olomoucka a Prostějovska, byl dosud nejúspěšnějším výletem Větrání, vloni přilákal osmadvacet turistů. Velký zájem se dá očekávat i letos, kromě pěší trasy, která k rozhledně povede z Drahanovic, se plánuje ve spolupráci s olomouckými Rekoly i cyklovarianta výšlapu.

Další výlety budou následovat každou druhou sobotu až do konce listopadu. Poslední říjnovou sobotu je v plánu cesta na rozhraní Hřebečska a Malé Hané pod hrad Cimburk, v listopadu se bude putovat sopečným Bruntálskem a podzimní čtveřici uzavře vandr na kraji Hané z údolí řeky Romže do Náměště. Tento výlet ovšem nemusí být letošním posledním, v případě příznivé předpovědi počasí by se mohlo větrat i začátkem prosince.

Vedle celodenních sobotních výletů Větrání v průběhu října nabídne zájemcům o poznání Olomouce, především z řad studentů prvních ročníků Univerzity Palackého, ale i dalším, pravidelné odpolední procházky po hanácké metropoli. Sraz bude vždy v úterý v 16 hodin u polikliniky SPEA na náměstí Hrdinů a z tohoto místa procházky povedou na všechny světové strany. 

Startuje se v úterý 6. října cestou na východ, která bude de facto komentovanou prohlídkou centra Olomouce. Severní putování ukáže zájemcům, kam vyrazit za sportem, západní povede parky i fakultní nemocnicí a poslední trasa v předvečer státního svátku zavede účastníky po břehu Moravy na jižní konec města.

Podrobnosti ke všem procházkám a výletům budou průběžně zveřejňovány na našem webu a v událost na jeho facebookové stránce.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.