International Teaching Week oživil výuku

Martin Višňa 14.11.2012 4203×   0
Z výuky během ITW. Foto: Pavel Dzik

Na Fakultě tělesné kultury UP v minulém týdnu stanuli za katedrami zahraniční odborníci na sport a volnočasové aktivity. Proběhl první International Teaching Week.

Posluchače FTK učila například Yael Netz z izraelského Wingate Institute, Armando Cocca z univerzity v Granadě či Renata Śleboda z AWF v Poznani.

„Celkem šest zahraničních vyučujících odučilo během mezinárodního výukového týdne dohromady čtyřicet většinou devadesátiminutových lekcí, kolegyně z Řecka nabídla ucelený čtrnáctihodinový hravý kurz Kinetic Theatrical Play,“ vypočítala Zuzana Hanelová, hlavní řešitelka projektu Internacionalizace Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, v jehož rámci akce proběhla. „ITW se především v rámci nově koncipované výuky anglického jazyka, pro niž byl hlavně určen, zúčastnilo více než pět set studentů fakulty,“ dodala.

První reakce na mezinárodní výukový týden jsou ve valné většině kladné. „Bylo zajímavé mít výuku angličtiny spojenou se sportem a s rodilým mluvčím. Mohlo by být víc takových hodin,“ ohodnotila ITW například Veronika Ehrenbergerová, studentka aplikované tělesné výchovy.

Spokojený byl i Martin Janík, student učitelství TV: „ITW byl pro mě osobně prospěšný. Obohatil jsem si slovní zásobu o nové pojmy a navíc si zahrál mini kopanou, což bylo příjemné zpestření.“ 

Chválou nešetřila ani další z posluchaček Petra Chromá, která se zúčastnila výuky tai-chi. „Ráda bych v budoucnu absolvovala další předměty v anglickém jazyce s lektory ze zahraničí. Byla to pro mě naprosto nová zkušenost, nikdy předtím jsem nic podobného nezažila. Jsem za tuto příležitost velice ráda,“ přidala své hodnocení.

Budoucí fyzioterapeutku Michaelu Fasnerovou sice International Teaching Week zaujal, čekala však více. „S angličtinou to nemělo moc společného. Očekávala jsem rozhovory a snahu o to, abychom mluvili my,“ uvedla svůj názor.

„I taková reakce je pro mě velmi cenná, je to poučení pro příště,“ reagovala Hanelová s tím, že se mezinárodní výukový týden rozhodně nekonal naposled. „Do listopadu 2014 chystáme ještě další čtyři. Moc bychom chtěli, aby si ITW oblíbili jak naši studenti, tak zahraniční vyučující, aby koncept mohl pokračovat i po skončení finanční podpory projektu, třeba v rámci programu Erasmus,“ doplnila na závěr.

Projekt Internacionalizace Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, reg. č. CZ.1.07/2.2.00/28.0028, je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Více informací o projektu najdete na www.inteftek.upol.cz.  

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.