Buďte dobrovolníkem! Hledá se doprovod k zahraničním sportovním delegacím

Martin Višňa 18.4.2013 2027×   0
Ze speciální olympiády. Ilustrační foto: Marek Otava

Fakulta tělesné kultury na přelomu června a července organizuje Visegrádské hry speciálních olympiád. Pro jejich bezchybný a kvalitní průběh pořadatelé hledají dobrovolníky, kteří budou doprovázet zahraniční delegace. 

Stejný úkol čeká zájemce také na mistrovství světa ve vytrvalostních závodech Czech Bigman v Praze. Odměnou budou kredity.

Olomoucké Visegrádské hry pro sportovce s mentálním postižením se konají v roce, kdy se setkává 440. výročí Univerzity Palackého a 20 let existence speciálních olympiád v ČR. „Záměrem je poukázat na vývoj a současnou úroveň tělesné výchovy a aplikovaných pohybových aktivit na fakultě tělesné kultury a zároveň podtrhnout význam univerzity, města a kraje v kontextu speciálních olympiád,“ uvedla profesorka Hana Válková.

Dobrovolníky fakulta nehledá jen pro zabezpečení doprovodu zahraničních sportovců a funkcionářů na Visegrádských hrách. O olomoucké síly projevili zájem také pořadatelé pražského sportovního festivalu Czech Bigman. Ten má na pořadu mimo jiné i mistrovství světa v terénním triatlonu.

Zájemci o práci na obou akcích absolvují předmět kategorie C Dobrovolníci mezinárodních sportovních akcí. Podmínkou je přitom znalost alespoň jednoho cizího jazyka, fakulta nebo forma studia není rozhodující.

Během školení se zájemci seznámí s prací dobrovolníka, prostředím konání akce, a především se připraví na komunikaci se zahraniční delegací. Samotný doprovod týmů je pak pojat jako praktická část kurzu a po jejím absolvování dobrovolníci obdrží certifikát o praxi a zápočet v hodnotě dvou až tří kreditů.

Visegrádské hry speciálních olympiád se konají od 30. června do 4. července v Olomouci, Czech Bigman festival od 4. do 7. července v Praze. Přihlášky mohou dobrovolníci posílat do 20. května v elektronické formě na adresu hana.valkova(at)upol.cz.

Přílohy:

Přihláška pro dobrovolníka na Visegrádských hrách ZDE

Přihláška pro dobrovolníka na Czech Bigman festivalu ZDE

Sylabus předmětu Dobrovolníci mezinárodních sportovních akcí ZDE.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.