Aplikační centrum zná termíny, výzkumné zatím čeká

Martin Višňa 23.4.2013 2180×   0
Akademická obec FTK. Foto: Martin Višňa

Děkan Zbyněk Svozil dnes seznámil zaměstnance a studenty s aktuálním děním na fakultě tělesné kultury. Hovořil o plánované výstavbě, kontrole studijních výsledků podle STAGu nebo o nedávno schváleném rozpočtu pro letošní rok.

Stěžejní pro rozvoj fakulty je přestavba někdejší vojenské prádelny na moderní centrum kinantropologického výzkumu a navazující výstavba Aplikačního centra BALUO. Zatímco u novostavby právě probíhá výběrové řízení na projektanta prováděcí dokumentace a je také znám termín zahájení stavebních prací – leden 2014, v případě rekonstrukce vedení čeká na konečný souhlas z ministerstva školství.

„Předpokládáme, že v květnu nebo v červnu by mělo z ministerstva přijít konečné rozhodnutí o přidělení finančních prostředků. Z naší strany jsou v tuto chvíli všechny připomínky vyřešeny,“ uvedl k tématu výstavby Svozil.

V rozpočtu pro letošní rok se pak počítá mimo jiné s rekonstrukcí prostor katedry fyzioterapie nebo přebudováním lanového centra v rekreačním zařízení Pastviny.

Tématem zasedání akademické obce byla také kontrola studijních výsledků, která je od letoška nově prováděna výhradně elektronicky v systému STAG. „Indexy je ale vhodné nosit s sebou kvůli identifikaci studentů například při zkouškách,“ zareagoval na dotaz studentky vedoucí katedry rekreologie Zdeněk Hamřík.

Pedagogické a vědecké pracovníky zase zajímala kvantifikace jejich činností za rok 2012, která po přepočtení vyjadřuje objem odvedené práce za určitě období. „V tvůrčí, výzkumné činnosti máme pořád rezervy. Za sebe se přiznávám, že mi nezbývá na tvůrčí práci tolik času, ale u některých je to naopak velmi dobré,“ komentoval grafy děkan Svozil.

Přítomným v aule dále připomněl významné události uplynulých měsíců, mimo jiné udělení čestného doktorátu Jamesi Sallisovi, nebo výsledky nedávného hodnocení doktorského studia Akreditační komisí ČR, která neshledala žádné vážnější problémy a akreditaci potvrdila do roku 2017. Dalších osm let bude fakulta moci garantovat také obor Ochrana obyvatelstva.

Zmíněny přitom byly i počty uchazečů – letos podalo přihlášku ke studiu na neředínské fakultě 2177, což je zhruba o sto třicet více než vloni.

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.