Běh a cvičení na čerstvém vzduchu, to jsou Fit stezky

Martin Višňa 12.12.2016 14647×   0
Z Fit stezky. Foto: RUNeX

Pokud si myslíte, že bradla, žebřiny, hrazdy či lávky na přeskoky a kliky nepatří do přírody, pak se pletete. Právě cvičení na čerstvém vzduchu patří k tomu nejlepšímu, co můžete svému tělu a mysli dopřát. Ideální pro to jsou například Fit stezky, které buduje mladá značka RUNeX. Přispívají ke zlepšení fyzické i psychické kondice obyvatel, bez omezení nabízejí každému příležitost k tréninku a zároveň jsou poučné i zábavné.

Prozatím můžete narazit na dvě realizace se značkou RUNeX. Ta starší, otevřená v roce 2014, byla vůbec první v Olomouckém kraji. Nachází se na polní cestě u obce Hněvotín nedaleko Olomouce. Má celkovou délku dva kilometry a její součástí je po letošní obnově a rozšíření osmnáct stanovišť na posílení a protažení celého těla. Letos pak RUNeX otevřeli stezku druhou v sousedním Ústíně, kde si zájemci mohou zacvičit na osmi stanovištích v odpočinkové zóně u zdejšího víceúčelového hřiště.

„S ohledem na pohlaví, věk a fyzickou výkonnost Fit stezky návštěvníkům umožňují výběr ze třech různých obtížností cvičení. Míra obtížnosti je určena časovým přesunem mezi stanovišti, dobou cvičení a náročností provedení daného cviku. Indikátory úrovně obtížnosti může návštěvník libovolně kombinovat s cílem dosažení maximální flexibility a efektivity tréninku,“ uvedl Jakub Kriško, jeden z autorů konceptu Fit stezek a absolvent olomoucké přírodovědecké fakulty.

Při vstupu do areálu stezky je umístěna velká informační tabule s nabídkou cvičebních okruhů, u každého stanoviště jsou pak další tabule, kde je popsáno a graficky znázorněno, co a jak se na daném prvku cvičí, i k jakým chybám může dojít. Nechybějí ani nejrůznější zajímavosti nebo třeba hádanky pro děti.

„Charakter a typ stanovišť neustále vyvíjíme. V současné době je možné na Fit stezkách najít nejrůznější nízké a vysoké kladiny, hrazdy, žebříky, žebřiny, šikmé lavice, balanční cvičení, slalomy, dřevěné zdi, TRX závěsné systémy, strečinkové zóny nebo nízké a vysoké bradla. Využíváme dřevěné, ocelové prvky a jejich kombinace,“ vyjmenoval Kriško.

Vybudované Fit stezky splňují nejnovější bezpečnostní normu ČSN EN 16630. Případným dalším zájemcům o vybudování stezky slibuje RUNeX nejvyšší možnou kvalitu za náklady, které jsou neporovnatelně nižší než na výstavbu komplexních sportovišť či dětských hřišť. Více se můžete dozvědět na www.fitstezka.cz.

 

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<srpen 2022><<
srpen 2022
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Novinky
28.pro Příznivci běhu si přijdou s naším Jogitem na své i na Silvestra - můžete si vyběhnout na Jedovou! Více... 21.pro V sobotu 29. prosince vyrážíme na poslední Větrání do Jeseníků. Bohužel kdo se nestihl včas přihlásit, má již smůlu, kapacita výletu byla velmi rychle naplněna. Alespoň se můžete inspirovat trasu, viz mapa na webu Větrání 10.pro Předposlední, předvánoční Větrání zavede turisty v sobotu 15. prosince do Podbeskydí, na trasu ze Štramberka do Nového Jičína. Více...
 
Archiv novinek
 
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.