Články rubriky −Zdravý životní styl

Negativní trendy v životním stylu mládeže potvrzují aktuální výsledky HBSC studie
Martin Višňa 15.03.2016 10098× 0

České děti se málo hýbou, tráví volný čas u počítače, jsou nadprůměrné v pití alkoholu či kouření marihuany. Takové jsou hlavní závěry výzkumné studie Health Behaviour in School-aged Children (HBSC), mapující životní styl mladé generace. U příležitosti dnešního vydání nové mezinárodní zprávy byly aktuální výsledky představeny na fakultě tělesné kultury.

Celý článek
S létem přibývá úrazů, častěji se zraní chlapci
Tisková zpráva 02.07.2015 3610× 0

V České republice jsou úrazy nejčastější příčinou úmrtí dětí a mladých dospělých. Zvláště v letním období je výskyt zranění četnější, například v červnu počet úrazů oproti prosinci v průměru naroste o 1201 případů.

Celý článek
Na fakultě tělesné kultury vytvořili české normy pro hodnocení motoriky dětí
Martin Višňa 19.05.2015 30061× 0

Navlékání korálků, udržení rovnováhy při stoji na jedné noze nebo házení míčku na terč. To jsou příklady úloh, kterými se podle standardizovaného testu MABC-2 hodnotí úroveň motoriky dětí ve věku od 3 do 16 let. Jeho česká verze, která najde uplatnění v pedagogicko-psychologických a klinických lékařských oborech, vznikla na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci.

Celý článek
Recept na pohyb v každém regionu? Projekt ČUS Sportuj s námi
Tisková zpráva 10.09.2014 9569× 0

Česká unie sportu připravila pro rok 2014 projekt na podporu sportování široké veřejnosti pod názvem ČUS Sportuj s námi. Cílem je motivovat lidi k aktivnímu zapojení do sportovních aktivit v mnohých, pestrých a přitažlivých, nejen soutěžních podobách.

Celý článek
Rektor doprovodil děti, kteří s Ride2sCool jezdí do školy na kole
Martina Šaradínová, Přírodovědecká fakulta UP 25.06.2014 4415× 0

Bezpečnou cestu na kole (nejen) do školy chce olomouckým dětem umožnit průkopnický projekt Ride2sCool, na němž se podílejí studenti i pedagogové z univerzity. Dnes ho podpořil rektor Jaroslav Miller, který se připojil k doprovodu několika žáků. 

Celý článek
Načíst další články z rubriky−Zdravý životní styl
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.