Články rubriky −Zdravý životní styl

Olomouc podpoří růžová Rekola
Tisková zpráva 24.11.2016 5462× 0

Charakteristická růžově natřená kola, která se v Olomouci poprvé objevila před dvěma lety, získala pozitivní odezvu. Plánované rozšíření projektu s názvem Rekola podpoří město smlouvou o spolupráci s provozovatelem služby a také společnou žádostí o finanční prostředky z dotačního programu ministerstva životního prostředí.

Celý článek
Bezpečně na kole - stáhněte si brožuru BESIPu
Tisková zpráva 24.08.2016 8097× 0

Cyklistika působí radost a potěšení tisícům milovníků sportu a nejrůznějších výletů. Spousta lidí se naučila jezdit na kole do práce. Jenže žijeme v uspěchané době. Ráno spěchají automobilisté, cyklisté i chodci do zaměstnání a odpoledne zase všichni domů.

Celý článek
Cyklistika je na vzestupu, preventivní projekt Na kole jen s přilbou vyráží do měst
Tisková zpráva 14.07.2015 3923× 0

Po ekonomické stránce je cyklistika považována za efektivní způsob dopravy – tři investované koruny do cyklistiky dávají vzniknout celospolečenskému přínosu ve výši pěti korun. Pozitivní přínos zodpovědné cyklistiky až dvacetkrát převažuje nad náklady spojenými s tragickými nehodami cyklistů. Projekt Na kole jen s přilbou se proto stěhuje i do našich velkých měst.

Celý článek
Do práce na kole jezdilo sedm tisíc zaměstnanců
Martin Višňa 11.06.2015 1809× 0

Do letošního ročníku květnové soutěže Do práce na kole se zapojilo přes sedm tisíc účastníků, kteří tak na svých cestách do a ze zaměstnání ušlapali téměř milion a půl kilometrů. Květnová kampaň již sice skončila, zaměstnanci však mohou šlapat v pokračování zastřešeným jedním z partnerů soutěže šlapat až do konce léta.

Celý článek
Univerzita Palackého zřídí UP Bike Pointy na podporu cyklistiky
Martin Kučera 11.05.2015 2942× 0

Univerzita Palackého pokračuje v podpoře cyklistiky jako prostředku pro aktivní mobilitu. Na všechny fakulty rozmístila servisní nářadí a pumpy a připravuje vytvoření sítě servisů se zvýhodněnou cenou pro studenty a zaměstnance pod názvem UPBike Point. Stejně jako před rokem podporuje i systém sdílení růžových rekol.

Celý článek
Načíst další články z rubriky−Zdravý životní styl
Slovo rektora
Město Olomouc patří cyklistům, nechte svá auta doma a přidejte se!
Stupně vítězů

Kdo ujede v srpnu nejvíce km na kole?

  - - -  
0 km
  - - -  
0 km
  - - -  
0 km
Ostatní v soutěži (celé pořadí)
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.