Články rubriky −Pohybová aktivita

Kranking, cvičení horní poloviny těla pro všechny
Nikita Mašterová a Monika Vodičková 07.12.2015 11609× 0

O spinningu už jistě slyšel každý, kdo se zajímá o zlepšení své kondice. Jde o cvičení, při němž dochází k zapojení především svalů hýždí a nohou. Na horní polovinu těla se poněkud zapomíná, proto autor spinning programu Johnny G. před časem přišel s novým tréninkem, který nazval kranking. Krátce si ho nyní představíme.

Celý článek
Chůze s holemi je vhodná i pro ženy po léčbě rakoviny prsu
Dana Houserková 23.02.2015 12294× 0

Nordic Walking, tedy severská chůze, bývá často označována jako zdravotní sport a symbol zdravého pohybu. Intenzivní chůzi s holemi, při které se střídá levá noha vpřed s pravou rukou vpřed a naopak, má dnes v oblibě čím dál více lidí.

Celý článek
Vyhodnoťte si svou dnešní chůzi
Pavel Fical 19.12.2013 10696× 0

Chcete vědět, jak jste na tom s každodenní chůzí, jestli splňujete všeobecně doporučených deset tisíc kroků denně? Máme pro vás tip, ať už vlastníte krokoměr, nebo ne. 

Celý článek
Povinná tělesná výchova? Peníze a pochybnosti převažují pohyb
Martina Šaradínová, Přírodovědecká fakulta UP 04.12.2013 7175× 0

Zatímco na řadě českých vysokých škol je tělesná výchova povinným či alespoň volitelným předmětem, studenti Univerzity Palackého se sportování až na výjimky věnují pouze ve volném čase. Znovuzavedení tělesné výchovy do výuky považují mnohé fakulty za finanční či morální břímě. 

Celý článek
Načíst další články z rubriky−Pohybová aktivita
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.