Články rubriky −Aktuality

Měsíc s reflexními prvky: Mnoho viditelných chodců, ale i nedostačující použití baterky
Tisková zpráva 07.04.2016 6493× 0

Již přes měsíc mají chodci povinnost nosit mimo obec reflexní prvky. Podle novely silničního zákona by je měli mít na sobě za snížené viditelnosti, pokud se pohybují po krajnici nebo okraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením.

Celý článek
Povinnost nosit za snížené viditelnosti reflexní prvky začne platit už o víkendu
Tisková zpráva 17.02.2016 9463× 0

Tuto sobotu, 20. února, vejde v platnost novela zákona o silničním provozu. Chodci budou mít povinnost nosit reflexní prvek, pokud se za snížené viditelnosti pohybují mimo obec po krajnici nebo okraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením.

Celý článek
Kdo není na silnici vidět, hazarduje se životem
Tisková zpráva 22.10.2015 2734× 0

Každý den umírají na našich silnicích také chodci a cyklisté, tedy v provozu ti nejzranitelnější lidé. Příčinou těchto tragických nehod je v mnoha případech to, že nejsou dostatečně vidět. V roce 2014 bylo při nehodách usmrceno celkem 112 chodců, z toho na noční nehody připadá 65 usmrcených. Řada řidičů při takovéto nehodě říká, že chodce nebo neosvětleného cyklistu vůbec neviděli.

Celý článek
Letní Větrání zakončí Velehradský špacír
Martin Višňa 27.08.2015 4647× 0

Na jedno z nejvýznamnějších poutních míst na Moravě vede první zářijovou sobotu trasa posledního letního výletu turistické série Větrání. Kromě církevního areálu na Velehradě účastníci pod masivem Chřibů navštíví také archeoskanzen v sousední Modré.

Celý článek
S krokoměrem na blátě i u dálnice aneb Průběžné komentáře účastníků chodecké výzvy
Martin Višňa 08.12.2014 7929× 0

Chodecký souboj fakult Univerzity Palackého se o víkendu přehoupl do své druhé poloviny a pomalu, ale jistě spěje ke svému konci. Od cíle však účastníky stále dělí tři dny s krokoměrem za pasem. Zvykli si již na něj? Nutí je k aktivnímu transportu do školy či práce či k pohybu ve volném čase? Vybrali jsme některé z došlých komentářů.

Celý článek
Načíst další články z rubriky−Aktuality
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.