Články

Projekt vnesl zdravý životní styl do škol
Martin Višňa 30.06.2015 6322× (0) 0

Stěny olomouckého NH hotelu koncem minulého týdne pokryly plakáty s hesly jako „Nepřejídat se“ nebo „Mít svůj sportovní vzor“. Šlo o myšlenky a nápady učitelů a žáků ze škol zapojených do projektu Pohyb do škol. Ten s končícím školním rokem vyvrcholil a v Olomouci se uskutečnil jeho závěrečný seminář.

Celý článek
Fotogalerie: Den dětí Pohybu do škol
Daniel Mikeška 29.05.2015 6678× (0) 0

Den dětí v areálu radíkovské pevnosti, jedné z těch, které kdysi chránily Olomouc před nepřítelem, si dnes užili žáci základních škol zapojených do projektu Pohyb do škol. Co všechno na stanovištích připravených týmem projektu a společností Art-medica Olomouc zažili, se můžete podívat ve fotogalerii.

Celý článek
Den dětí projektu Pohyb do škol
Martin Višňa 06.05.2015 5469× 0

Žáci 4. a 5. tříd základních škol zapojených do projektu Pohyb do škol se mohou 29. května těšit na zábavný a hravý Den dětí, který pro ně v areálu fortu Radíkov připravila Univerzita Palackého ve spolupráci se společností Art-medica Olomouc.

Celý článek
Fotogalerie: Druhý cykloden projektu Pohybu do škol
Martin Višňa 27.04.2015 6116× (0) 0

Oproti promáčenému prvnímu cyklodni, který proběhl na olomouckém dopravním hřišti Centra Semafor předminulý pátek, měli tentokrát pořadatelé z týmu projektu Pohyb do škol a především pak studenti středních škol mnohem větší štěstí na počasí. Z doslova letního sluníčka se nikomu moc do chládku učebny nechtělo.

Celý článek
Dopoledne na dopravním hřišti déšť dětem nepokazil
Martin Višňa 21.04.2015 6055× (0) 0

Tým projektu Pohyb do škol připravil v závěru minulého týdne pro žáky zapojených základních škol dopoledne v olomouckém Centru Semafor. Přes vytrvalý déšť si děti užily koloběžek či nejroztodivnějších kol, vyzkoušely si také poskytnutí první pomoci a ověřily si své znalosti z oblasti dopravní výchovy.

Celý článek
Na školách vznikají Týmy pohybu do škol
Martin Višňa 12.02.2015 9358× (0) 0

Žáci na sedmačtyřiceti základních a středních školách v Olomouckém kraji absolvují pod dozorem lektorek projektu Pohyb do škol semináře zaměřené na zdravý životní styl ve školním prostředí. S učiteli vytvářejí týmy, které mají šířit myšlenky zdravé školy mezi své kolegy.

Celý článek
Pohyb do škol motivuje žáky k aktivnímu životnímu stylu
Martin Višňa 11.11.2014 9179× (0) 0

Čtyřicet sedm základních a středních škol z Olomouckého kraje se zapojilo do nového projektu krátce zvaného Pohyb do škol. Jeho aktivitami chtějí řešitelé z fakulty tělesné kultury motivovat žáky v regionu ke zdravému životnímu stylu jako přirozené životní potřebě.

Celý článek
Pohyb do škol
Tomáš Hollein 10.11.2014 6835× 0

Projekt Pohyb do škol je zaměřen na rozšíření a obohacení spektra metod a forem výuky v oblasti výchovy a vzdělávání ke zdraví s cílem motivovat žáky základních a středních škol k přijetí zásad zdravého životního stylu jako přirozené potřeby pro život a přispět tak k posílení jejich fyzické i psychické kondice.

Celý článek
Informace o projektu
Martin Višňa 01.11.2014 23079× 0

Základní informace o projektu a medailonky členů řešitelského týmu

Celý článek
Načíst další články
Novinky
25.čer Přemýšlíte, co dělat o prázdninách? Mrkněte do našich tipů na pěší výlety, třeba vás některý zaujme. 27.dub Na druhý cykloden zavítala na dopravní hřiště také TV Morava, podívat se na její reportáž můžete zde 22.dub Dopoledne zaměřené na dopravní výchovu jsme připravili také pro studenty středních škol. Program na olomouckém dopravním hřišti je čeká tento pátek. 
 
 
Kontaktní osoba
Jana Vokáčová
tel.: +420 723 478 918
e-mail: jana.vokacova@hbsc.upol.cz
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.