E101

 • Pohybové hry

  Kdo si hraje nezlobí Zkusíš si30 pohybových her Překonáš3 úrovně obtížnosti Zvládneš to? Dokážeš,že jsi obratný jako kočka! Chci si zahrát!
 • Sportuješ rád? Otestuj se!

  Co udělám? Vyzkoušíš6 cviků zdatnosti Zjistíšco ti jde a co nejde Srovnáš se s ostatními Podívej se na ukázkuuvidíš, že je to snadné Chci se otestovat
 • Výzva -

  Cíl:
  Dosaženo:
  Zbývá:
  Kroků:
  Přejděme společně Českou republiku napříč! Doposud se zapojilo: #POCET# dětí Nejvíce zapsal/a: Pozvat kamarádaPozvi kamaráda e-mailem Výzva běží: #POCET# dní Chci se zapojit

Články

Nejlepší je, když vlastní dech nevnímáme, říká Kateřina Neumannová
Martin Višňa 31.07.2017 9264× 0

Při vyslovení jména Kateřina Neumannová si i méně zasvěcení do sportovního dění vybaví slavnou českou lyžařku. Stejné jméno ale nosí i odborná asistentka katedry fyzioterapie Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého, která se významně zasloužila o rozšíření informovanosti o plicní rehabilitaci.

Celý článek
Běh a cvičení na čerstvém vzduchu, to jsou Fit stezky
Martin Višňa 12.12.2016 13392× 0

Pokud si myslíte, že bradla, žebřiny, hrazdy či lávky na přeskoky a kliky nepatří do přírody, pak se pletete. Právě cvičení na čerstvém vzduchu patří k tomu nejlepšímu, co můžete svému tělu a mysli dopřát. Ideální pro to jsou například Fit stezky, které buduje mladá značka RUNeX. Přispívají ke zlepšení fyzické i psychické kondice obyvatel, bez omezení nabízejí každému příležitost k tréninku a zároveň jsou poučné i zábavné.

Celý článek
Parky v pohybu - aktivní splynutí s přírodou uprostřed města
Martin Višňa 04.11.2016 8049× 0

Parky a další zeleň jsou nenahraditelnou součástí životního prostoru obyvatel měst, ať už je řeč o styku s přírodou, estetické hodnotě nebo o významu pro relaxaci. Tato úvaha předcházela vzniku projektu Parky v pohybu, v němž spojily síly Státní zdravotní ústav a katedra rekreologie olomoucké fakulty tělesné kultury. Výsledkem jsou pravidelná společná cvičení v pražských a olomouckých parcích.

Celý článek
Kranking, cvičení horní poloviny těla pro všechny
Nikita Mašterová a Monika Vodičková 07.12.2015 9671× 0

O spinningu už jistě slyšel každý, kdo se zajímá o zlepšení své kondice. Jde o cvičení, při němž dochází k zapojení především svalů hýždí a nohou. Na horní polovinu těla se poněkud zapomíná, proto autor spinning programu Johnny G. před časem přišel s novým tréninkem, který nazval kranking. Krátce si ho nyní představíme.

Celý článek
Děláš to taky, upozorňuje nová kampaň rodiče
Tisková zpráva 31.08.2015 6376× 0

Ačkoliv Česká republika dlouhodobě patří mezi státy s nejmenším počtem dětí usmrcených v souvislosti se silniční dopravou, ročně jich u nás zemřou takřka dvě desítky (2014 – 16) a další stovky se jich zraní. Každá nehoda, při které zemře nebo je vážně zraněno dítě, je a musí být vnímána obzvláště tragicky. Vždyť jde o naše děti a o naši budoucnost.

Celý článek
Přátelé přírody spojili zajímavosti olomouckých předměstí vycházkovými trasami
Martin Višňa 18.05.2015 7925× 0

Z konečné za památkami předměstí a do přírody. S touto myšlenkou členové olomouckého klubu Přátel přírody Malá liška v rámci projektu Do přírody ve městě vytyčili vycházkové trasy na okraji hanácké metropole, které jsou určené pro nenáročné turisty, rodiny s dětmi, seniory nebo třeba zájemce o regionální zajímavosti.

Celý článek
Kočárky na trať!
Martin Višňa 26.03.2015 7997× 0

Aktivní maminky a tatínkové v sobotu odpoledne na řadě míst České republiky již počtvrté změří síly v netradiční disciplíně - postaví se na start závodů ve sportovní chůzi s kočárkem.

Celý článek
Maminy Run běžely v Olomouci tři desítky maminek
Tisková zpráva 23.03.2015 7295× 0

Nikdy nekončící štafeta maminek Českou republikou Maminy Run odstartovala po zimní regeneraci symbolicky na první jarní den, tedy v sobotu 21. března, v olomouckých Smetanových sadech.

Celý článek
Do práce na kole: Do květnové soutěže se zapojí 25 měst
Tisková zpráva 13.03.2015 6943× 0

Díky pátému ročníku soutěže Do práce na kole ožije v květnu 25 českých a moravských měst. Tisíce lidí po celé republice tak nejen podpoří svou kondici i týmového ducha, ale především přispějí k lepší kvalitě života v místech, která se rozhodla připojit – a je jich opět víc.

Celý článek
Štafeta Maminy Run se znovu rozeběhne se začátkem jara
Martin Višňa 02.03.2015 7143× 0

Být dobrým vzorem pro své dítě, mít radost z pohybu a sdílet ji s ostatními, to jsou hlavní poslání nikdy nekončící štafety maminek Českou republikou nazvané Maminy Run. Série běhů se po loňské premiéře, které se zúčastnily tři stovky maminek, rozjede znovu s prvním jarním dnem, kdy se poběží v Olomouci.

Celý článek
Načíst další články
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.