Harmonogram akcí

Datum konáníPopisMísto konáníOdkaz
Žádný záznam.

Články

Nejpříjemnějším městem pro cyklisty je Hradec Králové, skokanem je Olomouc
Tisková zpráva 2.8.2017 296× 0

Více než dvanáct set cyklistů se zapojilo do druhého ročníku ankety Cyklobarometr měst. Odpovídali na třicítku otázek týkajících se infrastruktury, bezpečnosti, ale i například vztahu veřejné správy k rozvoji cyklodopravy. Výsledná známka ukazuje, nakolik je město pro cyklisty příjemné. Vítězství obhájil po roce Hradec Králové, na který se dotáhla Olomouc. Ta v žebříčku přeskočila Pardubice a Otrokovice.

Celý článek
Po svých, na kole či na bruslích. Zopakujte si, jak se chovat v běžném provozu
Martin Višňa 21.3.2017 1219× 0

Se začátkem jara roste v městských ulicích a v přírodě počet lidí, kteří se chtějí hýbat, protáhnout se po dni v práci či ve škole, zlepšit si kondici po zimě, zkrátka něco pro sebe udělat. Vedle chodců, běžců či cyklistů jsou to také třeba milovníci koloběžek či in-line bruslí. Ne všude ovšem je zázemí pro tyto volnočasové aktivity, jako třeba in-line okruh, a tak se hodí zopakovat si, jak se chovat v běžném provozu.

Celý článek
Startuje letošní ročník kampaně Do práce na kole, registrujte se do soutěže
Martin Višňa 8.3.2017 1325× 0

S mottem Do práce na kole jezdí i profíci se uskuteční letošní ročník soutěžní kampaně Do práce na kole, do něhož se v květnu mohou zapojit všichni ti, kteří k přesunu do zaměstnání využívají kolo či další šetrné způsoby dopravy. Registrace právě odstartovaly.

Celý článek
Bezpečně na kole - stáhněte si brožuru BESIPu
Tisková zpráva 24.8.2016 1969× 0

Cyklistika působí radost a potěšení tisícům milovníků sportu a nejrůznějších výletů. Spousta lidí se naučila jezdit na kole do práce. Jenže žijeme v uspěchané době. Ráno spěchají automobilisté, cyklisté i chodci do zaměstnání a odpoledne zase všichni domů.

Celý článek
Cyklobarometr ovládl Hradec Králové, je nejpříjemnější pro cyklisty
Tisková zpráva 14.7.2016 1868× 0

Více než třináct set cyklistů se zapojilo do historicky prvního ročníku ankety Cyklobarometr měst. Odpovídali na třicítku otázek týkajících se infrastruktury, bezpečnosti ale i například vztahu veřejné správy k rozvoji cyklodopravy. Nejlepším výsledkem se pro letošní rok může pochlubit Hradec Králové.

Celý článek
Šternberské Cyklovětrání mělo grády, turisté si dali do těla
Martin Višňa 30.5.2016 2407× (10) 0

Jedenáctičlenná skupina cyklistů se v sobotu pohybovala mezi Olomoucí a Šternberkem, po cyklostezce i mimo ni. To byli účastníci druhého Cyklovětrání. Jak se výlet povedl, napoví nejen několik fotek, ale i slova vedoucího pelotonu Jana Kodla a jedné ze členek výpravy.

Celý článek
Turisté se vydali po hanáckých věžích v sedle kola
Martin Višňa 18.5.2016 2200× (4) 0

O uplynulé sobotě měli fanoušci cykloturistiky možnost vyrazit na naše první Cyklovětrání. Účast sice nebyla velká, ale výlet po hanáckých věžích se povedl, jak prozradí následující řádky od vedoucího výpravy Jana Kodla.

Celý článek
Fotogalerie: 3. Cyklozávod za památkami Olomouce
Martin Višňa 28.4.2016 2256× (53) 0

Opět po roce vyjeli včera do podvečerních ulic účastníci Cyklozávodu za památkami Olomouce, který již třetím rokem pořádá studentský spolek Studium Artium. Závodu, jehož trasa vedla až ke kostelům na jižním okraji města, se i přes nepříliš přívětivé počasí zúčastnilo na čtyři desítky cyklistů.

Celý článek
Cyklisté budou opět závodit mezi olomouckými památkami
Martin Višňa 18.4.2016 2109× 0

Již potřetí vyjedou ve středu 27. dubna soutěživí příznivci cyklistiky za památkami Olomouce v závodu pořádaném studentským spolkem Studium Artium (StuArt). Účastníci tentokrát za soutěžními otázkami zamíří na jižní okraj města, do Holice a na Nové Sady.

Celý článek
Pražané budou moci od jara využít 300 sdílených jízdních kol
Tisková zpráva 25.11.2015 1789× 0

Pro pohyb po hlavním městě budou moci Pražané využít od jara příštího roku tři sta růžových kol. Bikesharingu dal pro rok 2016 záštitu náměstek primátorky Petr Dolínek. Sdílení kol letos v Praze využívá přes 1600 lidí.

Celý článek
Načíst další články
Slovo rektora
Město Olomouc patří cyklistům, nechte svá auta doma a přidejte se!
Stupně vítězů

Kdo ujede v srpnu nejvíce km na kole?

  - - -  
0 km
  - - -  
0 km
  - - -  
0 km
Ostatní v soutěži (celé pořadí)
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.