Větrání - pěší výlety s Radostí z pohybu

Martin Višňa 11.1.2016 18340×   0
Větrání - únor a březen 2018

Možnost provětrat se po dnech ve škole či v práci, poznat nové stejně zaměřené lidi a vyrazit za přírodními či historickými a dalšími zajímavostmi  – to vše v sobě spojuje Větrání, turistická série Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého. 

Výlety se konají zpravidla v sobotu, délka tras se pohybuje kolem 15 kilometrů s mírným či středním převýšením. Trasy vedou často po naučných stezkách, spojují přírodní či historické zajímavosti, nabízejí aktivní relax v přírodě. Větračem se může stát kdokoliv, kdo má rád výlety do přírody či za památkami a chce poznat podobně naladěné lidi. Vrchním větračem je Martin Višňa (martin.visna@upol.cz). 

Na výlety není nutné se dopředu závazně přihlašovat, je však vhodné potvrdit účast v událostech na našem Facebooku nebo dát jinak o sobě dopředu vědět a včas dorazit na stanovené místo srazu. Účast je zdarma, větrači si platí pouze dopravu a občerstvení, případně vstupy do památek, na rozhlednách atp. Účast je na vlastní nebezpečí.

Na výlety s sebou bereme krokoměry k vypůjčení, účastníci si mohou svůj výkon změřit, neformálně si mezi sebou zasoutěžit, a pokud si vedou v Indaresu chodecký deník, mohou si svůj výkon po návratu zapsat. 

Větrači mají i svou diskuzní skupinu na Facebooku - přidat se můžete tady. A pokud by vás zajímalo, kde všude se už větralo, můžete se podívat na mapu. Výlety Větrání najdete také v katalogu Kudyznudy.cz.

 AKTUÁLNÍ TERMÍNY 

 4. ROČNÍK VĚTRÁNÍ - 2017/2018 

3. 2. Z Klobouk do Lidče
Z Valašska jsme se nikdy nevraceli zklamaní, ba naopak - a čekáme, že tomu tak bude i tentokrát. Sedmnáctikilometrová trasa zavede na hřeben u Valašských Klobouk, k rozhledně Královec či mariánskému poutnímu místu Dělanovec. A když sníh a síly dají, dojdeme až do Horní Lidče; pokud nedají, cestu si operativně zkrátíme. Vede Martin Višňa.
Sraz: 7:30 před Olomouc, hlavní nádraží
Délka: 17 km
Více: Facebook / propozice

10. 2. Zimní dolování
Maximálně osmnáct kilometrů dlouhá trasa provede turisty po důlních stezkách na Hřebečovském hřbetu mezi Moravskou Třebovou a Svitavami. Zajímavostí je tu celá řada - přesunutý kostelík na tunelem, vyhlídka na Moravskou Třebovou, opuštěné důlní štoly, rezavý potok, také rozhledna... Vede Martin Višňa.
Sraz: 8:15 před Olomouc, hlavní nádraží
Délka: max. 18 km
Více: Facebook / propozice /

4. 3. Cestou na Brníčko
První březnovou neděli se s Větráním vydáme na čtrnáctikilometrovou vycházku severní částí Úsovské vrchoviny z Libiny do Postřelmova, po trase mimo jiné zavítáme na hrad Brníčko. Tam jsme už sice kdysi byli, ale bylo tu fajn, tak proč si to nezopakovat... Vede Martin Višňa.
Sraz: 7:30 před Olomouc, hlavní nádraží
Délka: 14,5 km
Více: Facebook / 

17. 3. Hledání jara u Litomyšle
Na začátku jara s Větráním zavítáme opět po nějaké době do Čech. Na téměř sedmnáctikilometrové trase se podíváme do přírodní rezervace Psí kuchyně, také k zámečku, který inspiroval Aloise Jiráska, a především objevíme půvaby Litomyšle. Vede Martin Višňa.
Sraz: 7:30 před Olomouc, hlavní nádraží
Délka: 17 km
Více: Facebook

30. 3. Na Tlustou horu
Velikonoční výlet na Velký pátek nabídne tři trasy mezi Zlínem a Otrokovicemi vedoucí přes Tloustou horu, která se nad Zlínem vypíná. V úvodu se samozřejmě pokocháme moderní architekturou Baťova města, zavítáme také k hradu v Malenovicích nebo k poutnímu místu Kaménka. Vede Martin Višňa.
Sraz: 8:50 před Olomouc, hlavní nádraží
Délka: 10, 14 a 18 km
Více: Facebook

14. 4. Proti Helfštýnu
S další jarní výpravou se vydáme do Moravské brány, na dohled hradu Helfštýna, ovšem o něm tento výlet vůbec nebude. Zavítáme totiž na hrad protější, na Drahotuš, po cestě si prohlédneme i jezernické a hranické železniční viadukty a alespoň zvenčí hrádek Kunzov, romanticky stylizované sídlo někdejšího továrníka Kunze. Vede Martin Višňa.
Sraz: 7:25 Olomouc, autobusové nádraží, stanoviště 9
Délka: 18 km
Více: Facebook

 USKUTEČNĚNÉ VÝLETY 2017/2018 

30. 12. Předsilvestrovské láznění (75)
Před silvestrovskými oslavami a ponocováním je třeba si dát chvíli pohov a odpočinout si. Anebo si dát ještě trochu do těla, ať člověk na konci roku nevypadne z kondice. Trasa v okolí Luhačovic a zdejších lázní nabídne jak požitek z lázeňské architektury, tak krásná místa v přilehlých Vizovických vrších. Vede Martin Višňa
Ohlédnutí: 25 účastníků / 18,6 km / report

16. 12. Cesta hřebečskými pověstmi (74)
Předvánoční Větrání bude tak trochu pohádkové, jak se na tento čas sluší a patří. Na bezmála osmnáctikilometrové trase z Městečka Trnávky do Moravské Třebové si povíme několik zdejších pověstí včetně té nejznámější o lásce, které nebylo přáno, Annenruhe. Vede Martin Višňa
Ohlédnutí: 33 účastníků / 17,8 km / report

25. 11. K týnecké mohyle (73)
Na poslední podzimní výpravu se vydáme jen kousek od Olomouce. Z Grygova se kolem někdejších vápencových lomů vydáme na vrch Hradisko, na jehož vrcholu stojí památník osvobození, odhalený za účasti T. G. Masaryka. Od památníku je i pěkný výhled na Velký Týnec, přes který se následně vydáme do Olomouce. Vede Martin Višňa.
Ohlédnutí: 15 účastníků / 17,8 km, resp. 12 či 14 km / report 

17. 11. Podzim na Blatě (72)
Státní svátek můžete strávit na nenáročné procházce podél říčky Blaty. Trasa vede ze Senice na Hané přes Seničku do Náměště na Hané, sleduje naučnou stezku Elišky z Kunštátu a zastavíme se u pramene a kapličky u osady Svatá Voda. Vede Martin Višňa.
Ohlédnutí: 37 účastníků + 3 psi / 13,7 km / report

4. 11. Putování na Malou Hanou (71)
Cílem trasy bude půvabné městečko Jevíčko, centrum severní části oblasti zvané Malá Haná. Po cestě se podíváme také na poutní místo Kalvárie u Jaroměřic nebo do sousedních Biskupic známých všem ochutnávačům pálenek. Oproti původní trase, kterou jsme raději kvůli nedávné vichřici přeplánovali, ovšem nepůjdeme ze Dzbelu přes les a Šubířov, ale víceméně po silnici z nádraží v Nectavě. Vede Martin Višňa.
Ohlédnutí: 25 účastníků / 15,5 km / report

21. 10. Kolem Priglu (70)
Už název tohoto podzimního výletu je dost výmluvný. Ale přece jen, pokud někdo váhá - zhruba 15km pohodová trasa povede po březích Brněnské přehrady a jejím okolím, cíl je na hradě Veveří, který se tou dobou bude pomalu, ale jistě chystat na ukončení letošní turistické sezony. Vede Martin Višňa.
Ohlédnutí: 21 účastníků / 15 km / report

7. 10. Kousek od Valmezu (69)
Také na podzim zavítáme s Větráním na Valašsko. Pohodová trasa povede z vlakové zastávky v Bystřičce ke stejnojmenné přehradě a do kopců nad ní, zakončovat budeme buď v Rožnově nebo v Zašové, uvidíme... Vede Martin Višňa.
Ohlédnutí: 18 účastníků / 12/17/20 km / report

28. 9. Hanácké Mont Blank IV (68)
Zahájení čtvrtého ročníku Větrání na hanácké velehoře Velkém Kosíři. Tentokrát bez rozhledny, ale projdeme se a opečeme párky do sytosti. A také se budou vyhlašovat nej... větrači. Vede Martin Višňa.
Ohlédnutí: 20 účastníků + pes / 14 km / report

 USKUTEČNĚNÉ VÝLETY 2016/2017 

9. 9. Tajný výlet (67)
Na závěr třetího ročníku Větrání a Větracího léta jsme společně s KČT Šternberk připravili Tajný výlet. O tom, kam se pojede/půjde, se dozvíte až na místě srazu a možná ani tam neprozradíme všechno. Jisté jen je, že se hodí pořádné boty... Vede Martin Višňa a za KČT Štbk Antonín Sosík.
Ohlédnutí: 37 účastníků + pes / 14,6 km / report

26. 8. Bohumínská dvacítka (66)
Jediné srpnové Větrání bude v létě nejdelší. Z bohumínského nádraží je v plánu trasa k ostravskému hlavnímu, a sice kolem zdejších pohraničních bunkrů, meandrů Odry nebo přes hornický skanzen Landek. Ostravský závěr bude poněkud nepohodlný, ale lze si jej při nejhorším zkrátit MHD.
Ohlédnutí: 16 účastníků / 23 km / report 

22. 7. Javorníček a Gigula (65)
V červenci zavítáme s Větráním do všech světových stran od Olomouce, a tak je třeba vydat se i na východ, na Valašsko. V okolí Karolinky a Velkých Karlovic je naplánována místy poněkud prudká, ale jinak pohodová trasa do osady Javorníček na stejnojmenném vrcholu a také třeba kolem vrcholu Gigula. 
Ohlédnutí: 17 účastníků / 16 km / report

16. 7. Mikulčický luh (64)
Abychom nebyli po větracím víkendu úplně zničení, podíváme se na druhém výletu do pomoravské nížiny, přesněji do lužního lesa v okolí Mikulčic na Hodonínsku. Z Hodonína se vydáme ve stínu lesa podél Moravy k jedné z našich nejvýznamnějších archeologických lokalit, Valům u Mikulčic a následně se vydáme do samotných Mikulčic, odkud pojedeme vstříc nedělnímu večeru doma. Vede: Martin Višňa 
Ohlédnutí: 12 účastníků / 15 km / report

15. 7. Za lesním tichem (63)
První ze dvou výletů tzv. větracího víkendu povede do hlubokých jesenických lesů u Branné, kde se ukrývá zaniklá sklářská osada Josefová nebo také vodopád říčky Hučavy. Takže to zas tak tichý výlet nebude. Navíc se podíváme také ke skalnímu útvaru Pasák, k němuž vede naučná stezka. Vede: Martin Višňa 
Ohlédnutí: 32 účastníků + pes / 16 km / report

1. 7. Rybníky Svitavska (62)
Hvězda, Mušlový, Sychrovec, Pařez nebo Rosnička. To jsou názvy rybníků mezi Třebovicemi (v Čechách) a Svitavami, kolem kterých povede trasa tohoto výletu. Hvězda je z nich největší, svitavská Rosnička je široko daleko oblíbená nejen plavci. Ale nebude to výlet jen o rybnících, projdeme také přírodní rezervaci Králova zahrada nebo se podíváme k pramenu řeky Svitavy. 
Ohlédnutí: 15 účastníků / 19,4 km / report

17. 6. Po stopách historie Šternberka (61)
Větrání podpoří akci KČT Šternberk a vydá se na jednu z tras ve Šternberku a okolí. Oficiální 12kilometrová trasa pochodu vede napůl městem a napůl lesem, něco málo ještě větrači našlapou po cestě k a ze startu pochodu v centru města.
Ohlédnutí: 7 účastníků / 14 km / report 

11. 6. Břidlicové stezky (60)
Osmnáctikilometrové putování krajem břidlice mezi obcí Heřmánky a a Budišovem nad Budišovkou. Délka: 18 km. Vede: Martin Višňa 
Ohlédnutí: 14 účastníků / 18 km / report

27. 5. Pulčínské skály (59)
Na sklonku května zamíříme na Valašsko. Z Lidečka se vydáme do nedalekého skalního městečka Pulčínské skály, které je chráněno jako národní přírodní rezervace, zpět k hlavní trati pak sejdeme do Horní Lidče. Délka 14 km. Vede: Martin Višňa 
Ohlédnutí: 29 účastníků + pes / 14 km / report

10. 5. Vidnavský vandr - Sportovní den UP (58)
Jesenické pohraničí je plné zajímavých míst, ať už to jsou pozůstatky zaniklých obcí, opuštěné lomy nebo třeba četné skalní útvary. Jak už název napovídá, na vandru zavítáme do městečka Vidnava, někdejšího sídla soudního okresu, a turistickou značkou se následně necháme zavést přes národní přírodní památku Venušiny misky do Žulové.
Ohlédnutí: 9 účastnic / 15 km / report

6. 5. Moravská Sahara (57)
Mezi Moravským Pískem a Rohatcem se rozkládá oblast, které se pro písčitý povrch říká Moravská Sahara. Z velké části je zalesněná hustým borovicovým lesem Doubrava, podél trati jsou ovšem váté písky chráněny jako národní přírodní památka. Trasa výletu povede od nádraží Bzenec, přívoz do Bzence a následně do Moravského Písku. Délka: 15 km. Vede: Martin Višňa 
Ohlédnutí: 21 účastníků / 15 km / report 

23. 4. Cesta do ztraceného města (56)
Na druhý pokus (na podzim to kvůli počasí nevyšlo) se vydáme do Města Libavé, která donedávna byla součástí vojenského prostoru, což se výrazně podepsalo i na podobě této obce, nehledě na to, že spousta vesnic v okolí od konce druhé světové války zanikla. Přesto se tu zachovalo několik zajímavostí, které si prohlédneme. Vede: Martin Višňa
Ohlédnutí: 13 účastníků / 10,5 km / report

14. 4. Na Bukovku (55)
Nad Rapotínem u Šumperka byla na konci roku 2016 zpřístupněna nová rozhledna nabízející parádní výhled na údolí řeky Desné a masiv Hrubého Jeseníku. Pojďme ji zdolat! Trasa povede od zastávky Rapotín do Šumperka, výhledy nabídnou i Městské skály. 
Ohlédnutí: 34 účastníků / 15,3 km / report

8. 4. Za sluncem na Slunečnou (54)
Nenáročný výšlap z Lomnice u Rýmařova na nejvyšší vrchol Nízkého Jeseníku, 800 metrů vysokou Slunečnou, s následným sestupem do Moravského Berouna. Vede: Martin Višňa
Ohlédnutí: 15 účastníků + pes / 15 km / report

25. 3. Muzlovské kolečko (53)
Březová nad Svitavou je sice malé, ale tuze důležité město. Jeho součástí je totiž území zaniklé obce Muzlov, kde pramení voda, kterou pije část obyvatel Brna. Kromě toho se podíváme také k pěknému kostelu v sousedním Baníně nebo na rozhlednu Járy Cimrmana. Délka 14,5 km. Vede: Martin Višňa
Ohlédnutí: 15 účastníků / 14 km / report

4. 3. Paprsek na běžkách (52)
Premiérové větrání na běžkách. V Ramzové společně namažeme lyže a vyrazíme do oblíbeného lyžařského střediska Paprsek. Z této základny budeme pokračovat na hranici s Polskem po pohádkových trasách a naplno si užijeme nejkrásnější zimní sport. Doporučujeme klasické lyže. Vede: Jan Kodl
Ohlédnutí: 4 účastníci / cca 20 km / report

18. 2. Morgenland (51)
Zimní putování z Malé Morávky do Karlovy Studánky, mimo jiné přes nádraží Aloise Nebela a přírodní památku Morgenland na místě někdejší stejnojmenné osady.
Ohlédnutí: 29 účastníků / 14 km / report

4. 2. Za Radegastem (50)
Jubilejní 50. Větrání zavedlo turisty na bájný Radhošť. Ač byly v plánu dvě různě dlouhé a obtížné trasy, nakonec všichni ušli stejnou vzdálenost, jen jedna skupina na hřeben vystoupala, zatímco druhá se nahoru nechala vyvézt a poté sestoupila do údolí. 
Ohlédnutí: 32 účastníků / 13 km / report

21. 1. Na sněžnicích přes Keprník (49)
Přechod jedné z nejkrásnějších hřebenových túr v Jeseníkách. Z Koutů nad Desnou vystoupáme kolem Vřesové studánky až na Keprník (1423 m), který nás odmění nádhernými výhledy. Na Šeráku se odměníme 13,51° speciálem od Holby a výlet zakončíme na Ramzové.
Ohlédnutí: 16 účastníků + pes / 20 km / report

7. 1. Rešovské vodopády (48)
Říčka Huntava, pramenící ve Stříbrných Horách u Horního Města, vyhloubila na horním toku hluboké skalnaté údolí s četnými kaskádami a několika vodopády. Vydejte se s námi za krásou Rešovských vodopádů v zimní variaci.
Ohlédnutí: 6 účastníků / 19 km / report

30. 12. Předsilvestrovské sopkování (47)
Rozlučte se s rokem 2016 na vrcholu sopky! Patnáctikilometrová trasa posledního letošního Větrání povede z Valšova blízko břehů vodní nádrže Slezská Harta do Bruntálu přes vrchol Venušiny sopky. Délka: 15 km. Vede: Martin Višňa. 
Ohlédnutí: 31 účastníků / 15 km / report

17. 12. Předvánoční procházka k Šumperku (46)
Procházka povede z Rudy nad Moravou kolem kostelíka Božího Těla nad Hrabenovem do Šumperka. Délka: 11 km. Vede: Martin Višňa. 
Ohlédnutí: 20 účastníků + 2 psi / 13,5 km / report

26. 11. Lulečský výstup za Martinem (45) 
Nad vesnicí Luleč nedaleko Vyškova se na kopci tyčí kostel sv. Martina. A právě k němu povede trasa tohoto výletu. Délka: 11 km. Vede: Martin Višňa. 
Ohlédnutí: 18 účastníků / 17 km / report

5. 11. Na Bílou horu Tatrou (44)
Z panelově šedivé Kopřivnice, města Tatry, do Moravského Betléma, tedy Štramberka. Za roubenkami, Trúbou i jeskyněmi. Délka: 9 km. Vede: Martin Višňa. 
Ohlédnutí: 33 účastníků / 9 km / report

28. 10. Údolím Bystřice (43)
Třináct kilometrů podzimně zbarveným údolím řeky Bystřice mezi Hrubou Vodou a Domašovem nad Bystřicí. Délka: 13 km. Vede: Martin Višňa. 
Ohlédnutí: 37 účastníků + pes / 13 km / report / report KČT Šternberk 

16. 10. Za stoletou královnou (42)
Výlet do nejsevernějšího výběžku Olomouckého kraje ke stoleté, nedávno zrekonstruované secesní tančírně u Javorníka. Délka: 9 km. Vede: Martin Višňa. 
Ohlédnutí: 18 účastníků + pes / 9 km / report

8. 10. Hanácké Mont Blank III (41)
Zahájení třetího ročníku Větrání a nového akademického roku na nejvyšší hanácké hoře. Rozhledna, táborák a muzea v Čechách pod Kosířem, jednoduše pohodový výlet. Délka 8 km. Vede: Martin Višňa. 
Ohlédnutí: 18 účastníků + pes / 8 km / report

 USKUTEČNĚNÉ VÝLETY 2015/2016 

3. 9. Nad Moravskou bránou (40)
Putování mezi Hranicemi a Lipníkem nad Bečvou, jehož trasa vede po hřebenu nad Moravskou bránou a přes jeden z největších hradů u nás, Helfštýn. Délka 19 km. Vede: Martin Višňa. 
Ohlédnutí: 11 účastníků + pes / 19 km / report

24. 8. Lednicko-valtický areál (39)
Janův hrad, lednický zámek, chrám tří Grácií nebo Rendez-vous, všechny tyto stavby zasazené do rovinaté krajiny mezi Lednicí, Valticemi a Břeclaví uvidíte na dvacetikilometrové trase tohoto výletu. Pro děti či seniory lze trasu zkrátit na cca polovinu, tedy do Lednice. Vede: Martin Višňa. 
Ohlédnutí: 3 účastníci / 11 km / report

14. 8. Výšlap na Radhošť (38)
Pojďte zdolat bájný Radhošť! Původně to měl být první větrací víkend, ale protože máte i jiné plány a také se vám nechce šlapat do kopce se stanem na zádech, tak měníme víkend na jednodenní výšlap. Podrobnosti brzy. Vede: Jan Kodl 
Ohlédnutí: 10 účastníků / 13 km / report

3. 8. Vandr v Sudetech (37)
Patnáctikilometrová trasa vede zapomenutými končinami mezi městy Hanušovice a Králíky, mimo jiné přes někdejší městečko Grumberg, nejvyšší horu Hanušovické vrchoviny Jeřáb nebo přes Horu Matky Boží. Vede: Martin Višňa. 
Ohlédnutí: 5 účastníků / 16 km / report

23. 7. Po proudu Moravice (36)
Dvacetikilometrové putování po břehu řeky Moravice z Vítkova až do areálu pohádkového zámku v Hradci nad Moravicí. Vede: Martin Višňa. 
Ohlédnutí: 6 účastníků / 19,5 km / report

16. 7. Podél Moravské Sázavy (35)
Rychnovský vrch s Mariánskou studánkou, torzo kláštera v Třebařově, zámek v Tatenicích a na závěr výšlap na Cukrovou boudu s cílem pod památníkem budovatelů železnice. To vše vás čeká na (až) 19kilometrové cestě ze Žichlínku do Hoštejna. Vede Martin Višňa. 
Ohlédnutí: 17 účastníků / 17 km / report 

11. 6. Portášský špacír (34)
Putování Valašskem z Valašské Polanky do Vizovic, přes vrch Vartovna se stejnojmennou rozhlednou nebo ves Jasenná, kde stojí dochované roubené Mikuláštíkovo fojtství. Vede Martin Višňa.
Ohlédnutí: 3 účastníci / 19 km / report

4. 6. Lanškrounské kolečko (33)
Větrání poprvé zamíří do Čech, a sice k rybníkům u východočeského Lanškrouna, ale také třeba k torzu Nového Zámku, z něhož zbyla jen nárožní věž. Vede Martin Višňa. 
Ohlédnutí: 3 účastníci / 15 km / report

28. 5. Šternberské Cyklovětrání
Druhé Cyklovětrání zamíří z Olomouce na Šternbersko. Cestou tam to bude pohodlná projížďka po cyklostezce, nazpět už bude nutné trochu do kopečků. Vede Jan Kodl. 
Ohlédnutí:  10 účastníků / cca 40 km / report

21. 5. Líšeňsko-bílovické krasování (32)
Putování po okraji Moravského krasu, nejprve proti proudu Říčky z brněnské Líšně a poté třeba kolem myslivny Lišky Bystroušky. Vede Martin Višňa. 
Ohlédnutí: 7 účastníků / 16 km / report /

14. 5. Cyklovětrání: Tři hanácké věže
Premiérové Větrání na kolech! Na trase z Olomouce do Prostějova, která měří zhruba 35 km, potkáme mimo jiné zajímavosti tři věže, u nichž se zastavíme - Černou věž v Drahanovicích, rozhlednu na Velkém Kosíři a rozhlednu v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem. Vede Jan Kodl. 
Ohlédnutí: 3 účastníci / report /

11. 5. Na dohled od Bouzova (31)
Zkamenělý zámek, Javoříčské jeskyně, Javoříčko, podhradí Bouzova a na závěr města tvarůžků, tedy Loštice. 18 km, pro méně zdatné s koncem po 11 km v Bouzově. Vede Martin Višňa.
Ohlédnutí: 8 účastníků / 18 km / report /

7. 5. Mezi bunkry a větrníky (30)
Aneb téměř jedenáctikilometrový špacír mezi Starým Městem a Ostružnou s možným prodloužením do Branné nebo na Ramzovou. Doprovodný program Majálesu UP. Vede Martin Višňa.
Ohlédnutí: 12 účastníků / 10-12 km / report /

23. 4. Výstup na Svatý Kopeček (29)
Svatý Kopeček u Olomouce nesmí v nabídce Větrání chybět. Nenáročná jarní procházka s výhledem na Olomouc a pořádný kus Hané, tentokrát se půjde z Bohuňovic a přes Kartouzku v Dolanech. Výstup je též součástí série Putování Moravou, kterou organizuje spolek Moravská národní obec. Vede Martin Višňa. 
Ohlédnutí: 25 účastníků + pes / 12 km / report /

10. 4. Dobývání Brníčka (28)
Místo Valašska, které jsme přesunuli na červen, zavítáme o den později na Šumpersko, kde vystoupáme k torzu hradu Brníčko. Na hrad vyrazíme z Bludova, na vlak ke zpáteční cestě pak zamíříme do Zábřeha, odkud jede do Olomouce co chvíli něco. Vede Martin Višňa.
Ohlédnutí: 4 účastníci / 16 km / report / film /

19. 3. Hledání jara v Kladecké dolině (27)
První (už možná) jarní výlet povede na Konicko, do Nectavského údolí a Kladecké doliny. Vede Martin Višňa.
Ohlédnutí: 22 účastníků a pes / 16 km / report /

12. 3. Výprava na Dlouhé stráně (26)
Dodatečně přidané zimní Větrání, výšlap k horní nádrži přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně. Vede Jan Kodl. 
Ohlédnutí: 10 účastníků / 15 km / report

5. 3. Rodným krajem Františka Palackého (25)
Patnáctikilometrové putování okolím Nového Jičína se zastávkou u rodného domu Františka Palackého, konané v rámci Akademických dnů Univerzity Palackého. Vede Martin Višňa. 
Ohlédnutí: 7 účastníků / 15 km / report

27. 2. Výstup na Králický Sněžník (24)
Nejnáročnější ze zimních Větrání, třináctikilometrový výstup na Králický Sněžník a k pramenu řeky Moravy. Vede Jan Kodl, LaViva Travel.
Ohlédnutí: 19 účastníků / 13 km / report

13. 2. Zimní Rychleby (23)

Další ze zimní Větrání zamíří do Rychlebských hor, během třináctikilometrového putování zdoláme nejvyšší vrchol Smrk a navštívíme proslulý Lesní bar. Vede Jan Kodl, LaViva Travel.
Ohlédnutí: 22 účastníků + pes / 13 km / report

30. 1. Z Ovčárny na Skřítek (22)
Dvanáctikilometrový výšlap Hrubým Jeseníkem, z Ovčárny pod Pradědem přes Vysokou holi k motorestu Skřítek. Vede Jan Kodl, LaViva Travel.
Ohlédnutí: 21 účastníků + 2 psi / ?? km (změna trasy oproti plánu) / report

30. 12. Předsilvestrovský výšlap z kraje čarodějnic za Šerákem (21)
Na konec roku jsem se rozhodl přidat patnáctikilometrový výšlap z Velkých Losin do Hanušovic přes Žárovou a Potůčník.
Ohlédnutí: 16 účastníků / 15 km / report

28. 11. Na kraji Hané (20)
Dost možná poslední výlet roku 2015 vedoucí údolím řeky Romže a přilehlými vesnicemi, konkrétně se půjde od Běleckého mlýna přes Přemyslovice do Stražiska.
Ohlédnutí: 11 účastníků + pes / 11 km / report

14. 11. Sopečné Bruntálsko (19)
Se silným větrem v zádech se trasa výletu zcela změnila - místo plánovaného výstupu na Venušinu sopku byl zdolán Uhlířský vrch, který je blíž Bruntálu...
Ohlédnutí: 8 účastníků / 9 km / report

31. 10. Hřebečskem z MT do MT (18)
Dvanáctikilometrové putování z Městečka Trnávky do Moravské Třebové se nakonec díky výstupům na Cimburk a rozhlednu Pastýřka rozrostlo na skoro devatenáctikilometrové.
Ohlédnutí: 5 účastníků / 18,5 km / report

17. 10. Hanácké Mont Blank (17)
Druhý ročník výšlapu na hanáckou velehoru Velký Kosíř.
Ohlédnutí: 15 účastníků + pes / 12,5 km / report

 USKUTEČNĚNÉ VÝLETY 2014/2015 

5. 9. Velehradský špacír (16)
Putování ze Starého Město k církevnímu areálu ve Velehradě s návštěvou baziliky či blízkého archeoskanzenu v Modré.
Ohlédnutí: 9 účastníků / 9 km / report

15. 8. Hřebečské důlní stezky (15)
Putování za hornickou minulostí Moravskotřebovska po Hřebečském hřbetu, který částečně tvoří hranici mezi Moravou a Čechami.
Ohlédnutí: 8 účastníků + pes / 19 km / report

25. 7. Údolí Bystřice (14)
Vycházka po naučné stezce Údolím Bystřice z Domašova nad Bystřicí do Hrubé Vody. Sraz v 8:30 před olomouckým hlavním nádražím.
Ohlédnutí: 1 účastnice / 13 km / report

22. 7. Přes Ameriku k žábě (13)
Odpolední 6kilometrová procházka z Daskabátu do chmelařské obce Tršice, jejímž moderním znakem je socha žáby na návsi před zámkem.
Ohlédnutí: 4 účastníci / 6 km / report

19. 7. Poslední Jeseničák (12)
Na nejkrásnější trati u nás na nějakou dobu utichne kvůli rekonstrukci provoz, proto ten název. Vlakem do Branné, z Branné pěšky do Ostružné, možná až Ramzové, a pak zase vlakem zpět do Olomouce.
Ohlédnutí: 4 účastníci + pes / 8 km / report

15. 7. Tovačovské hladiny (11)
Procházka po březích tovačovských rybníků z Tovačova do Věrovan, možná až do Dubu nad Moravou. Sraz 13:40 v Olomouci na tržnici, návrat do 19 hod.
Ohlédnutí: 5 účastnic a 2 psi / 6 km / report

4. 7. Novozámecké Pomoraví (10)
Procházka částí Litovelského Pomoraví v okolí Mladče. Sraz v 8:10 před hlavním nádražím v Olomouci. Vzhledem k tropickému počasí byly na výběr dvě varianty výletu. Zvítězila nakonec varianta procházky kolem Třesína a prohlídka jeskyní.
Ohlédnutí: 5 účastníků / 6,5 km / report

17. 6. Terezské údolí (9)
Odpolední procházka malebným údolím říčky Šumice mezi Laškovem a Náměští na Hané. Sraz v 15:00 na autobusové zastávce Neředín, krematorium v Olomouci.
Ohlédnutí: 4 účastníci / 6 km / report

18. 4. Výstup na Svatý Kopeček (8)
Jarní výšlap z Hluboček na Svatý Kopeček ke známé poutní bazilice a za doprovodu Wolkerových veršů.
Ohlédnutí: 11 účastníků / 8,5 km / report

21. 3. Do Kroměříža (7)
Vítání jara procházkou z Chropyně do Kroměříže.
Ohlédnutí: 16 účastníků / 12 km / report

29. 11. Přes Kopeček na trhy (6)
Předvánoční výstup na Svatý Kopeček z Mariánského Údolí zakončený teplým punčem na olomouckém Horním náměstí.
Ohlédnutí: 4 účastnice / 9 km / report

15. 11. Podzimní Pomoraví (5)
Putování podzimní krajinou Litovelského Pomoraví z Horky nad Moravou do Litovle.
Ohlédnutí: 5 účastníků / 15 km / report

5. 11. Terezské údolí (4)
Odpolední procházka údolím říčky Šumice mezi Laškovem a Náměští na Hané.
Ohlédnutí: 2 účastníci / 6 km / report

18. 10. Hanácké Mont Blank (3)
Vandr na hanáckou velehoru Velký Kosíř s výhledem z nedávno otevřené rozhledny a táborákem pod ní.
Ohlédnutí: 28 účastníků / 10 km / report

8. 10. Vycházka ke Kartouzce (2)
Procházka lesy v okolí Svatého Kopečka k ruinám bývalého kartuziánského kláštera nad obcí Dolany.
Ohlédnutí: 2 účastníci / 8 km

1. 10. Komentovaná prohlídka večerní Olomouce (1)
Komentovaná procházka večerní hanáckou metropolí pro studenty prvních ročníků Univerzity Palackého.
Ohlédnutí: 13 účastníků / 3 km

Podobné články

Komentáře (0)

Komentáře smí přidat pouze přihlášení uživatelé!
Článek zatím nemá žádný komentář! Buďte první, kdo napíše komentář k tomuto článku.
Kalendář akcí
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<leden 2018><<
leden 2018
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Hledáte tip na výlet?
Zobrazit tipy
Užívejte si Radost z pohybu s otatními: Připojte se!

Napište, co nám chcete sdělit.